Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nocľaháreň pre bezprístrešných je pripravená

VIDEO
Dátum: 05.12.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1157
3 min. čítania
Nocľaháreň pre bezprístrešných je pripravená

Nástup do zariadenia je najskôr o 17.00 h a odchod ráno do 8.00 h

Otvorenie nocľahárne na ulici F. Nádaždyho 4 v Handlovej zabrzdilo v tomto roku odporúčanie hygieny neubytovávať bezprístrešných v suteréne budovy.

Pred otvorením bolo potrebné vykonať niekoľko technických úprav. Ako uviedla riaditeľka neziskovej organizácie Jazmín, Viera Mrázová, „museli sme v zariadení vykonať presuny, aby sme uvoľnili tak, aby v prípade záujmu ľudí o ubytovanie, aby sme zachovali bezinfkečnosť a naši klienti neboli ohrození na zdraví“.

Aktuálne Jazmín uvoľňuje jednu izbu a priestory a kde budú môcť bezprístrešní – ľudia, ktorí ostanú na ulici bez strechy nad hlavou, prenocovať. Z pivničných priestorov bez okien sa nocľaháreň presunula do bývalej kancelárie vedúcej sociálneho oddelenia. Záujemci o ubytovanie budú mať zabezpečené všetky základné potreby. Budú mať možnosť sa osprchovať či v prípade potreby dostať čisté spodné prádlo. V spolupráci so Sociálnym oddelením mesta Handlová dostanú títo ľudia aj balíček s hygienickými potrebami, ponožky a nejaké potraviny.

Čas nástupu a cena za prenocovanie

V prípade záujmu o ubytovanie je potrebné sa ohlásiť na vrátnici. Jedno prenocovanie je spoplatnené sumou 1€. Nástup do nocľahárne je možný najskôr od 17.00 hod. a odchod ráno do 8.00 hod.

Počet lôžok

Aktuálne Jazmín, n.o. disponuje tromi posteľami avšak v prípade potreby je možnosť ponuku rozšíriť o ďalšie lôžka. Nocľaháreň je prístupná do konca zimy s ohľadom na poveternostné podmienky.

Chcete pomôcť?

Ak chcete bezprístrešným obyvateľom v Handlovej pomôcť, môžete do Jazmínu priniesť čaje, kávu či instantné polievky.

Video