Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovské katarínske dni 2023

GALÉRIA VIDEO
Dátum: 24.11.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 4348
4 min. čítania
Handlovské katarínske dni 2023

Pozrite si fotoreportáž zo slávnostného udeľovania výročných cien mesta Handlová 2023 a udeľovaní ocenení športovcom a funkcionárom za rok 2022.

Handlovské katarínske dni dnes odštartoval jarmok. I keď raňajší dážď veľmi neprial predajcom, popoludní sa nad Handlovou rozsvietilo slnko a námestie ožilo. Oceniť úspechy a prácu ľudí bolo to, čo spojilo všetkých na galaprograme v kinosále domu kultúry. Záverom oficiálneho programu katarínskych dní v piatok 24.11.2023 bola slávnostná svätá omša venovaná patrónke Handlovej sv. Kataríne. Jarmok sa bude konať aj v sobotu 25.11.2023.

Ocenili sme tieto osobnosti Handlovej:

Cenu primátorky mesta Handlová za rok 2023 si prevzali Dobrovoľní hasiči Handlová – Morovno za odbornú a verejnoprospešnú činnosť pri príležitosti 90. výročia založenia zboru a občianske združenie Fénix – klub abstinentov Handlová za metodickú, poradenskú a organizačnú pomoc abstinujúcim ľuďom pri príležitosti 5. výročia založenia klubu.

Mestské zastupiteľstvo v zmysle Štatútu mesta Handlová na svojom zasadnutí dňa 2. novembra 2023 uznesením číslo 333 udelilo Cenu mesta Špeciálnej základnej škole v Handlovej za rozvoj vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením pri príležitosti 75. výročia založenia školy. Mestské zastupiteľstvo v zmysle Štatútu mesta Handlová na svojom zasadnutí dňa 2. novembra 2023 uznesením číslo 334 udelilo Cenu mesta MUDr. Emílii Vlčkovej za všeobecný prínos v oblasti zdravotníctva a paliatívnej starostlivosti.

Ceny v oblasti športu na návrh Komisie športu mestského zastupiteľstva Handlová si odniesli

Kategória: Športovec do 18 rokov Vladimír Palatický- basketbal, Kristián Kúdela- basketbal,

Viktória Vozárová- gymnastika, Erik Ciglan- zjazdové lyžovanie,  Šimon Matiaško- jazdec BMX

Kategória: Športovec Peter Kuric- športové lezenie, Peter Kahun- auto-moto

Kategória: Tréner- mládež Bc. Maroš Minárik- basketbal

Kategória: Tréner- dospelí Marián Grolmus- fitnes

Kategória: Športový kolektív- mládež Mestský kynologicky klub Handlová

Kategória: Talent roka Zoe Zara Ďurinová- gymnastika, Emília Kothajová - šach

Kategória: Zvláštne ocenenie Štefánia Kalmanová- gymnastika, Anna Pukačová- gymnastika

Kategória: Handlovčan vo svete Marek Radovský- horolezectvo

Ceny odovzdávala primátorka mesta Handlová, Silvia Grúberová, spolu s poslancami mestského zastupiteľstva a pre dobrovoľných hasičov doniesol darčeky místostarosta družobného mesta Zábřeh, Josef Klimek s delegáciou. Slávnostný program otvorilo vystúpenie Zmiešaného komorného speváckeho súboru Artanno pod vedením Anežky Balušinskej a dom kultúry ožil vystúpeniami handlovských tanečníkov z VOLCANO a DAZYA. Záver patril spevákovi Paľovi Drapákovi. Oceneným srdečne gratulujeme! Viac o našich ocenených prinesieme už čoskoro.

Text: JP, Foto: Milan Trval

Video