Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Stretli sme sa na podujatiach s našimi seniormi

GALÉRIA VIDEO
Dátum: 26.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 717
5 min. čítania
Stretli sme sa na podujatiach s našimi seniormi

Október patril seniorom

Predstavitelia mesta prijali pozvanie na tri seniorské podujatia v mesiaci úcty k starším 

„Jeseň zaklopala na dvere. Je to krásne obdobie, ktoré mnohí z nás obľubujú pre jej výnimočnú krásu a pokojnú atmosféru. A tu cítiť i spojenie s vami, našimi seniormi. Tak ako jeseň prináša krásu v podobe meniacej sa farebnej prírody, naša strieborná generácia prináša do našich životov rôzne skúsenosti, ktoré im priniesli desiatky rokov.“ Týmito slovami sa včera, 25. októbra 2023 prihovorila primátorka mesta Silvia Grúberová seniorom na podujatí v handlovskom dome kultúry.  

Podujatie „Seniorom k mesiacu úcty k starším“ bolo tretím v poradí určené seniorom v našom meste v rámci mesiaca október. Primátorka vo svojom príhovore vyzdvihla dôležitosť vzájomnej komunikácie: „Medzigeneračný dialóg vnímam ako nesmierne dôležitý, pretože vďaka nemu môžeme viac porozumieť jeden druhému a vzájomne si pomôcť,“ a v závere svojej prítomným poďakovala a vyjadrila úctu za množstvo odpracovaných rokov, výchovu detí a vnúčat a za zručnosti a vedomosti, ktoré odovzdávajú seniori ďalším generáciám.  

Kultúrny program v kinosále otvorili najmenšie detičky z materskej školy – elokované pracovisko Dimitrovova. Po nich patrilo pódium žiakom a žiačkam zo Základnej školy na Mierovom námestí, ktoré pod taktovkou pani učiteľky Aleny Vaškovej predviedli pásmo vystúpení, plné spevu, tanca a krásnych recitácií. Vystúpenie handlovských škôl uzavrela talentovaná speváčka, Veronika Feketová, ktorú v ZUŠ Handlová vedie Anežka Balušinská. Piesne od Darinky Rolincovej a Mariky Gombitovej v podaní Veroniky publikum dojali.  

Po skončení programu seniori prijali pozvanie do foyer, kde dámy vítal zástupca primátorky Radoslav Iždinský a každej z nich daroval kvet. Primátorka mesta zároveň všetkých seniorov pozvala na čašu vína.  

 

Druhé stretnutie seniorov sa konalo v sobotu 21. októbra. Primátorka mesta, poslanec za mestskú časť, Ľuboš Oswald a vedúca kancelárie primátorky  Jana Paulínyová, prijali pozvanie medzi seniorov do mestskej časti Morovno, kde sa v miestnom dome kultúry konalo príjemné stretnutie starších i mladších. Čestnými hosťami boli dobrovoľní hasiči z Morovna. Spoločne s Miestnym osvetovým strediskom Morovno  si pripravili členovia DHZ Morovno malú výstavu k 90. výročiu založenia, nechýbal ani krátky vstup prezentácia histórie. Príjemnou súčasťou programu bolo vystúpenie detí z Morovna, ktoré predviedli cvičenia, tance a zarecitovali seniorom básničky. Do tanca hrala hudobná skupina RIOS a za celkovú organizáciu patrí vďaka Ide Chalásovej z MOS Morovno a jej mladým i starším spolupracovníkom. Aktualitu z podujatia nájdete po kliknutí na tento odkaz

Prvá návšteva našich najstarších Handlovčanov a seniorských klientov  sa konala v SENIORCENTRE HANDLOVÁ 17. októbra. Program pripravili deti z materskej školy Dimitrovova a tiež žiaci zo ZŠ Mierové námestie. Ľudové piesne si zaspievali seniori, klienti zariadenia v sprievode harmoniky Antona Micheleho. Klienti majú svoj vlastný spevácky zbor Hviezdičky a stretávajú sa na pravidelných skúškach.  Ani na tomto stretnutí nechýbal saxofonista Juraj Stolárik. Jeho hudba opäť dotvorila príjemnú atmosféru  k chutnému dezertu. Primátorka mesta navštívila klientov spoločne s Veronikou Cagáňovou, členkou Správnej rady a vedúcou Sociálneho oddelenia a Janou Paulínyovou z kancelárie primátorky. Dopoludnie strávili rozhovormi s klientmi. Ako uviedla primátorka: „Chýba im domov a rodina, trápia ich choroby ale vedia sa tešiť z každého dňa a vedomie, že sa na nich nezabúda, že si ich vážime, že ich opäť navštívia ich blízki, ich vždy poteší.“  

FOTO: JP a VM 

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.