Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

48. ročník Pochodu vďaky SNP sa uskutoční v sobotu 20. januára 2024

Dátum: 25.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 3148
3 min. čítania
48. ročník Pochodu vďaky SNP sa uskutoční v sobotu 20. januára 2024

Prípravy na najväčšie zimné turistické podujatie nášho regiónu začali

V roku 2020 navštívilo toto najväčšie a najobľúbenejšie zimné turistické podujatie rekordných 2799 účastníkov. Covidové obdobie, kedy sa podujatia zúčastnili v rámci vtedy platných opatrení iba malé individuálne skupinky, sa počet turistov zastavil v roku 2023 na celkovom čísle 1 939 turistov. Podujatie bude opäť spojené so spomienkou na udalosti z 13. januára 1945, kedy Gestapo obsadilo obec Cigeľ. Spolu vypočúvalo 116 ľudí a 8 z nich výsluchy a následné represie neprežilo.

V utorok 24.10.2023 sa konal prvý prípravný štáb k Pochodu vďaky SNP, ktorý zvolal starosta obce Cigeľ Eduard Krausko a na ktorom nechýbali zástupcovia mesta Handlová, zástupca primátorky mesta Radoslav Iždinský a vedúca kancelárie primátorky, Jana Paulínyová.

Na nadchádzajúci 48. ročník sa pripravujú niektoré organizačné novinky, ktoré by postupne mali prispieť k pohodlnejšej registrácii turistov. Aktuálne bude potrebné opätovne prejsť tradičné trasy pochodu, vyčistiť ich a pripraviť na koniec januára 2024. Podrobenejšie informácie o tom, ako bude nadchádzajúci ročník prebiehať, prinesieme v novembri. Určite si však už teraz rezervujte termín 20. január 2024. Organizátori, ktorými sú obec Cigeľ v spolupráci s mestom Handlová, Združením miest a obcí hornej Nitry, Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, Trenčianskym samosprávnym krajom a Klubom slovenských turistov regiónu Prievidza, sa na vás budú tešiť.

Ako sme vyhodnotili 47, ročník Pochodu vďaky SNP z 28.1.2023, kde sme pre turistov v Handlovej pripravili aj súťaž o turistickú obuv značky LOWA, si pozrie v našej aktualite po kliknutí na tento odkaz. Informácie o minulých ročníkoch si pozrite na stránke www.pochodvdaky.sk.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.