Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovskí kynológovia uspeli na súťažiach

Dátum: 23.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1031
2 min. čítania
Handlovskí kynológovia uspeli na súťažiach

Zvládli branný viacboj aj farbiarske skúšky

Kynologický klub Prašice z poverenia Zväzu športovej kynológie, usporiadal 30. septembra 2023 Majstrovstvá Slovenska v brannom viacboji kynológov, na ktorom sa zúčastnila členka Kynologického klubu Handlová – strelnica, Anička Brathová. V silnej konkurencii obsadila 3. miesto v kategórii starších žiačok. Veľmi nás teší, že o tento šport majú záujem mladí členovia. Psovod súťažil v náročných branných disciplínach ako je beh na čas-2km, streľba zo vzduchovky, hod granátom, prekonávanie prekážok. Pes bol hodnotený v cvikoch poslušnosti ako je odloženie psa na mieste, kladina, tunel. Posledná disciplína bola obrana psovoda.

O ďalší úspech nášho Kynologického klubu Handlová-Strelnica sa zaslúžil náš člen Ing. Peter Matiašovský úspešným zvládnutím farbiarskych skúšok poľovníckych psov v Cigli 14. októbra. Získal druhú cenu vo svojej kategórií. Predmetom skúšky bolo dohľadanie zveri.

kyno2

Touto cestou gratulujeme Aničke Brathovej a Petrovi Matiašovském. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho Kynologického klubu Handlová-Strelnica a prajeme im veľa ďalších úspechov.

Autor: Tajomník KK Peter Michele

FOTO: KK

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.