Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zamestnanci Štatistického úradu SR budú vykonávať prieskum aj v Handlovej

Dátum: 11.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1678
2 min. čítania
Zamestnanci Štatistického úradu SR budú vykonávať prieskum aj v Handlovej

Zisťovanie poskytne pohľad na ekonomické správanie sa ľudí

Na vzorke 4000 domácností v 651 mestách a obciach bude Štatistický úrad v období od októbra 2023 do januára 2024 zisťovať stav financií a spotreby domácností v roku 2023.

Zamestnanci Štatistického úradu budú oslovovať vybrané domácnosti aj v meste Handlová. Pracovník poverený funkciou opytovateľa, je povinný preukázať sa osobitným poverením, ako aj pozývacím listom podpísaným výkonným riaditeľom NBS a predsedom Štatistického úradu SR.

Všetky informácie a názory, ktoré v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a využijú sa výhradne pre štatistické a vedecké účely nekomerčného charakteru.

Cieľom tohto zisťovania je získať spoľahlivé údaje o súčasnej ekonomickej situácii domácností v eurozóne. Tieto údaje následne poskytnú podklady pre rôzne štúdie, ako sú napríklad bytové otázky mladých, úspory a dôchodkové otázky starších osôb, výskum vplyvu bohatstva na spotrebu, zadlženosť domácnosti, prístupnosť získania úveru, atď.

Výsledky zisťovania poskytnú dôležitý pohľad na ekonomické správanie sa rozličných typov domácností, čím sa stanú cenným prínosom v mnohých hospodársko-politických oblastiach eurosystému.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.