Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Niektoré parkovacie plochy nie sú v správe mesta

Dátum: 10.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1714
3 min. čítania
Niektoré parkovacie plochy nie sú v správe mesta

Na problém so zatopeným parkoviskom upozornila obyvateľka mesta na sociálnej sieti

Vďaka snahe mesta a obyvateľov boli v minulosti vybudované rôzne odstavné plochy. Vznikli z potreby obyvateľov a práci dobrovoľníkov.  Dnes sú už mnohé za zenitom, nahlodané zubom času. Jednou z nich je odstavná plocha za obytným domom na Ulici Československej armády. 

Obyvatelia obytného domu na ulici ČSA 22 – 26 majú vybudované uzavreté nádvorie. Zrážková voda z tejto plochy nestihne odtiecť tak rýchlo, ako by možno bolo žiadúce cez kanalizačný a dažďový systém počas daždivého počasia.  

Táto plocha nie je evidovaná ako parkovisko. Je to spevnená plocha na pozemkoch vo vlastníctve SR, s uvedením druhu pozemku ako záhrada, nie je geodeticky ohraničená a nefiguruje ani v majetku mesta. Zrejme bola vytvorená svojpomocne vďaka tam bývajúcim obyvateľom a s pomocou mesta ešte v minulom storočí, kedy platili iné technické normy. Postupom času odstavná plocha začala chátrať i vďaka svojmu povrchu, ktorý pozostáva z asfaltu, štrku, betónu ale aj trávneho porastu. 

Podľa hovorkyne mesta Jany Paulínyovej: „V prvom rade mesto obhospodaruje parkovacie plochy a pozemky vo svojej správe. Nevyhýba sa ani pomoci obyvateľom v drobných opravách, všetko závisí od rozpočtových možností mesta.“  

Na odstavnej ploche bola vykonaná obhliadka. Aktuálne by odtekaniu vody pomohlo, ak by majitelia našli prostredníctvom svojho správcu bytového domu prostriedky z fondu opráv a uličnú vpusť (priložené foto ) upravili do nivelety s terénom, vyčistili a nasmerovali  pozdĺžny odvodňovací rigol z odstavnej plochy do tejto uličnej vpuste. Tak by voda, ktorá odteká postupne dva až tri dni, resp. vsaje do pôdy, odtiekla rýchlejšie.  

20230928_100657

uličná vpusť

 

Vaše podnety posielajte na oficiálne mestské kontakty

Obyvateľka mesta upozornila na problém s neodtekajúcou vodou za bytovým domom na sociálnej sieti, ktorú nespravuje mesto Handlová. V prípade, že máte nejaký problém, alebo podnet, ktorý potrebujete riešiť, existuje niekoľko spôsobov ako môžete mesto Handlová kontaktovať: 

 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.