Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovskí predškoláci dostali od mesta pracovné zošity na precvičovanie grafomotoriky

GALÉRIA
Dátum: 06.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 2170
3 min. čítania
Handlovskí predškoláci dostali od mesta pracovné zošity na precvičovanie grafomotoriky

Aktuálne je v predškolských triedach 161 detí

Tak ako každý rok, aj v tomto školskom roku navštívili dnes, 6. októbra, zástupca primátorky mesta Handlová Radoslav Iždinský a metodička Spoločného školského úradu Andrea Bacúšan deti v predškolskom veku v Materskej škole na ulici SNP a jej elokovaných pracoviskách MŠ Morovnianska cesta, MŠ Morovnianska cesta na ZŠ Morovnianska cesta, MŠ SNP, MŠ Dimitrovova a MŠ Cintorínska. 

Všetkým predškolákom odovzdali pracovné zošity na rozvoj grafomotoriky. Zástupca primátorky sa deťom – budúcim školákom takto prihovoril:

„Odovzdávame Vám „zázračný“ zošit, ktorý je plný cvičení a úloh, a keď v ňom budete poctivo pracovať, na konci bude vaša rúčka vedieť zázraky – písať a kresliť pekné čiary a raz aj písmená.“

Pracovný zošit na zlepšenie motoriky pri písaní pomôže deťom naučiť sa správne držať ceruzku a neskôr aj pero.  

V meste Handlová evidujeme v školskom roku 2023/2024 spolu 161 predškolákov. Najviac je ich zaradených v triedach elokovaného pracoviska Materskej školy na Morovnianskej ceste, kde sa na školu pripravuje 50 detí. Od roku 2020 platí povinná školská dochádzka pre každé dieťa, ktoré k 31. augustu daného roka dovŕši 5 rokov. 

Ako uviedla Andrea Bacúšan:

„Som rada, že môžeme do predškolských tried distribuovať tieto pracovné zošity. Sú skvelým materiálom ako pre pani učiteľky tak pre deti, ktoré sa vďaka nim môžu lepšie pripraviť na štart v prvej triede.“ 

Zároveň vyjadrila spokojnosť s tým, že v spolupráci s pani riaditeľkou a Centrom voľného času sa opäť podarilo zabezpečiť všetkým predškolákom angličtinu z finančných zdrojov určených pre predškolákov, čo pre rodičov znamená, že detičky majú angličtinu zadarmo. Tohtoročnou novinkou je aj angličtina pre ešte menšie detičky. V prípade, že rodičia majú o takéto hodiny angličtiny záujem, môžu svoje detičky prihlásiť na spoplatnený krúžok.  

Spoločne si všetci vážime prácu učiteľov a ďakujeme im za to čo odovzdávajú deťom. 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.