Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nemocnica AGEL Handlová otvorila nové oddelenie

GALÉRIA
Dátum: 05.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 3848
4 min. čítania
Nemocnica AGEL Handlová otvorila nové oddelenie

Bude slúžiť pacientom z celého okolia

Dnes sa o 10.00h v nemocnici AGEL v Handlovej slávnostne otváralo nové lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. So stavebnými prácami začala nemocnica ešte v apríli tohto roku. Nové oddelenie je na druhom poschodí lôžkového pavilónu, na mieste bývalej gynekológie. Teraz je oddelenie plne k dispozícii pacientom s novým primárom a novým tímom zdravotníkov.

Ako prvý sa prítomným prihovoril medicínsky riaditeľ spoločnosti AGEL na Slovensku, Waldemar Krzysztof Kmiecik. Ako uviedol, je rád, že sa spoločnosti darí obnovovať a dopĺňať služby v menších regionálnych nemocniciach.

Pozvánku na túto udalosť dostalo aj mesto Handlová. V zastúpení primátorky sa prítomným prihovoril zástupca primátorky mesta Handlová Radoslav Iždinský, ktorý potvrdil, že doterajšia spolupráca medzi vedením mesta a vedením nemocnice bola nadštandardná a zároveň vyslovil prianie, že takou zostane aj naďalej. Poďakoval sa vedeniu spoločnosti Agel za takmer 700,000 Eur investíciu do "našej" nemocnice a vyjadril vďaku spoločnosti Agel za pôsobenie v meste Handlová ako najvýznamnejšiemu poskytovateľovi zdravotných služieb a zároveň aj ako významnému zamestnávateľovi na území mesta.

Následne prítomných pozdravila aj vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Trenčianskeho samosprávneho kraja pani Elena Štefíková. „Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie je v takýchto pracoviskách veľmi potrebné“ povedala na úvod svojho príhovoru. Bojnická nemocnica je v regióne horná Nitra dominantným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorá ako ďalej pokračovala Štefíková: „potrebuje poskytovať akútnu neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pacientov musí odsúvať na doliečenie poskytovateľom následnej starostlivosti. A práve na toto by mali slúžiť nemocnice ako je handlovská nemocnica AGEL. Tieto nemocnice majú byť dostupné pre občanov čo najbližšie k bydlisku, aby boli pacienti čo najskôr zrehabilitovaní a dostali sa čo najskôr do domáceho prostredia“.

Poďakovala zdravotníkom, ktorí aj v týchto ťažkých podmienkach poskytujú zdravotnú starostlivosť, sú optimistickí a rozvíjajú nové činnosti.

Ako posledná predstúpila pred prítomných riaditeľka nemocnice Marta Eckhardtová. Poďakovala všetkým, bez ktorých by toto oddelenie nevzniklo a nevyzeralo tak ako teraz vo finále pred oficiálnym otvorením. „Najväčšie ďakujem patrí spoločnosti AGEL, ktorá pochopila nevyhnutnosť financovania aj takýchto malých nemocníc“.

Slávnostné prestrihnutie pásky otvorilo dvere nového plne vybaveného oddelenia, ktoré má 8 dvojposteľových izieb so sociálnym zariadením, telocvičňu, kuchynku, kúpeľňu pre pacientov a iné miestnosti potrebné pre chod oddelenia. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.