Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Na opravu železničného priecestia v Handlovej si ešte počkáme

VIDEO
Dátum: 04.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 2814
3 min. čítania
Na opravu železničného priecestia v Handlovej si ešte počkáme

Prvá súťaž na projekt rekonštrukcie bola neúspešná, druhú súťaž vyhlásia ŽSR v najbližšom čase.

O opravu poškodeného železničného priecestia na ulici 29. augusta smerom na Žiar nad Hronom samospráva usiluje roky. „Toto priecestie je majetkom Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) a nie mesta Handlová. Pravidelne od železníc žiadame, aby priecestie opravili, bohužiaľ, doteraz sme nedostali priaznivú odpoveď. Priecestie prechádza cestou medzinárodného významu a je hanbou v akom stave je už dlhé roky“ povedala primátorka Silvia Grúberová.

Priecestie železnice opravovali niekoľkokrát, avšak vždy sa jednalo len o dočasné rekonštrukcie. V roku 2021 nebolo toto priecestie zaradené do plánu opráv ani do investičného plánu ŽSR. Mesto Handlová oslovilo spoločnosť ŽSR s požiadavkou na aktualizáciu stavu železničného priechodu v Handlovej opätovne v roku 2023. Ako uviedla hovorkyňa ŽSR, Ria Feik Achbergerová, investičné zadanie k stavbe Komplexná rekonštrukcia železničného priecestia v meste Handlová, bolo spracované v roku 2022. „Následne prebehlo verejné obstarávanie, ktoré bolo žiaľ neúspešné. Z tohto dôvodu sa odďaľuje aj samotná realizáciu. Naďalej však platí, že stav priecestia monitorujeme a priebežne vykonávame udržiavacie práce.“ Podľa jej ďalších slov sa trať aj pozemná komunikácia v mieste železničného priecestia nachádzajú v zložitých smerových aj sklonových pomeroch. Z toho dôvodu dochádza k skorému opotrebeniu priecestnej konštrukcie a tiež asfaltových plôch v bezprostrednej blízkosti.

Železnice Slovenskej republiky budú súťaž opakovať. „ŽSR v najbližšom období vyhlási verejné obstarávanie na zabezpečenie projektovej investičnej činnosti vrátane predĺženia platnosti stavebného povolenia. Výsledok verejného obstarávania určí termín aj cenu rekonštrukcie“ uviedla pre RTV Prievidza hovorkyňa ŽSR, Ria Feik Achbergerová.

V meste Prievidza a v obci Chrenovec – Brusno boli v tomto roku opravené tri železničné priecestia, ktoré sa nachádzajú na miestnych komunikáciách. Železničné priecestie v Handlovej sa nachádza na štátnej ceste I/9, ktorú spravuje Slovenská správa ciest.

Zdroj foto: Igor Roško

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.