Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Verejné toalety sú od dnes spoplatnené sumou 0,50€

VIDEO
Dátum: 02.10.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 2140
2 min. čítania
Verejné toalety sú od dnes spoplatnené sumou 0,50€

Platiť je možné len celou mincou. 

Službu verejných toaliet mesto spustilo do prevádzky ešte v roku 2021. V tom čase bola pre verejnosť zdarma.

Na základe nárastu spotreby energie, vody a tiež neustáleho znečisťovania a odcudzovania zariadenia toaliet bolo potrebné službu spoplatniť.

Ako uviedol v rozhovore pre regionálnu televíziu riaditeľ domu kultúry, v ktorého priestoroch sa toalety nachádzajú: „Pravidelne sem prichádzajú občania, ktorí priestor toalety využívajú aj na celotelovú hygienu či holenie“ a ako dodal: „stáva sa pravidlom, že miznú papierové vreckovky, toaletný papier či mydlo“

Aj na základe týchto faktov sa mesto rozhodlo službu spoplatniť sumou 0,50€. Celú mincu je potrebné vhodiť do zariadenia na vstupných dverách na toaletu.

Verejné toalety môže verejnosť využiť

  • od pondelka do piatka v čase od 8.00h - 17.00h
  • a v sobotu od 8.00h - 12.00h

Samozrejme, toalety sú pre verejnosť k dispozícii aj v časoch keď sa v dome kultúry koná podujatie či premieta kino Baník. 

Peniaze, ktoré mesto takýmto spôsobom vyzbiera, budú použité na ďalší nákup hygienických prostriedkov. Táto zmena je zapracovaná aj do Prevádzkového poriadku verejných toaliet.

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.