Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Tanečnice z DAZYA majú za sebou dve úspešné sezóny

Dátum: 27.09.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 2604
6 min. čítania
Tanečnice z DAZYA majú za sebou dve úspešné sezóny

Za dva roky vytancovali z jedenástich súťaží osem prvenstiev, obsadili dve strieborné priečky a jedno tretie miesto

Deti a mládež z tanečnej skupiny DAZYA sa zúčastnili viacerých celoslovenských, medzinárodných a svetových súťaží. V hlavnej kategórii  DAZYA LADIES (HVK) za dve súťažné sezóny v rokoch 2022 a 2023 vytancovali z jedenástich súťaží osem prvenstiev, obsadili dve strieborné priečky a jedno tretie miesto. Vo všetkých kategóriách za posledné dve sezóny uspeli tanečníci približne 60krát.

Na pozvanie mesta prišli na mestský úrad dievčatá v stredoškolskom veku, ktoré už plánujú svoju profesijnú budúcnosť a aj keď mnohé z nich študujú za hranicami nášho mesta, na tréningy chodia do Handlovej rady. I keď sú to piatkové popoludnia a pred súťažami aj víkendy. Táto skupina dievčat je podľa ich trénerky najúspešnejšou skupinou v najťažšej, hlavnej vekovej kategórii (HVK) a okrem toho, že reprezentujú Handlovú a tanečnú skupinu DAZYA doma aj vo svete, sú vzorom pre mladších tanečníkov. 

Na neformálnom stretnutí na pôde mestského úradu sa zhováral s trénerkou a tanečnicami, ktoré sa venujú tancu v tanečnej skupine DAZYA od detstva, o ich úspechoch, ale i iných spoločenských témach, zástupca primátorky mesta, Radoslav Iždinský. Tanečníčky sa dozvedeli niečo o samospráve, školstve, zaujímala ich kultúra pre mladých, ktorej by uvítali v Handlovej viac.

01_DAZYA_NA_MSU_HANDLOVA_27092023
Tanečníkov z TS DAZYA privítal na MsÚ Handlová zástupca primátorky Radoslav Iždinský 27.9.2023

Zástupca primátorky ocenil aktivity tanečnej skupiny vedúcej deti a mládež k pohybu. Poďakoval za reprezentáciu mesta, ktorá šíri jeho dobré meno a doplnil, že tak ako všetky úspechy športovcov, tanečníkov a škôl v meste si váži úsilie trénerov, učiteľov a ich čas venovaný deťom.  

Trénerka tanečnej skupiny DAZYA, Daša Nemcová, uvítala pozvanie na neformálne striehnutie, nakoľko podľa jej slov je osobná komunikácia to najdôležitejšie a k tomu vedie všetkých svojich tanečníkov. Teší sa, že komunita sa vie spolu radovať, povzbudiť jeden druhého, keď sa darí menej. Jej cieľom je vychovávať tanečníkov s budúcnosťou, veľkým srdcom a viesť ich ku kolektívnej spolupráci.

02_DAZYA_NA_MSU_HANDLOVA_27092023
Trénerka TS DAZYA Daša Nemcová

Za svoj najväčší úspech za toto obdobie, ktoré pokropili tanečníci slzami šťastia, považujú 1. miesto na medzinárodnej súťaži v Maďarsku. V januári 2023 niektoré dievačatá tancovali v O2 Aréne Praha na koncerte ,,DARA ROLINS 50“. Prehľad úspechov tanečnej skupiny DAZYA 2022/2023 DAZYA LADIES, kategória HVK.

 • 1. miesto na najväčšej nezávislej súťaži na Slovensku TOP DANCING, Topoľčany, kategória Open mládež
 • 1. miesto na medzinárodnej súťaži v Maďarsku, výkonnostná kategória A, dospelí, dancefloor pop
 • 1. miesto na medzinárodnej súťaži v Maďarsku, výkonnostná kategória A, production number
 • 3. miesto na najväčšej nezávislej súťaži na Slovensku TOP DANCING, Topoľčany, kategória Scénika mládež
 • 1. miesto v kategórii Contemporary dance, Bratislava
 • 2. miesto vo výkonnostnej kategórii A, Bratislava
 • 1. miesto v kategórii Contemporary, Banská Bystrica
 • 1. miesto na medzinárodnej súťaži V4 DANCE CUP, Maďarsko - výkonnostná kategória A, dospelí
 • 1. miesto, výkonnostná kategória A dospelí, Levice
 • 2. miesto, výkonnostná kategória profi show, hlavná veková kategória, Banská Bystrica
 • 1. miesto, výkonnostná kategória A mládež, Hlohovec

Tanečná skupina DAZYA (občianske združenie) vznikla v roku 2012 a za polroka sa stala samostatnou. Zameriava sa na moderný tanec, neobíde ani základy klasického tanca, či jazzu a gymnastiky. Tanečnú skupinu DAZYA tvoria za tie roky už stovky malých a väčších tanečníkov pod vedením trénerky Daši Nemcovej, ktorá sa tancu venuje od svojich 8 rokov a má za sebou 11- ročnú trénerskú prax. Viac sa dočítate na stránke www.dazya.sk.

Z príjemnej hodinovej diskusie si dievčatá odniesli od mesta na pamiatku festivalové Haikony poháre. Mesto Handlová v roku 2023 podporilo činnosť tanečnej skupiny sumou 2500 eur formou dotácie z rozpočtu mesta.

03_DAZYA_NA_MSU_HANDLOVA_27092023
Tanečníčky TS DAZYA na návšteve MsÚ Handlová

Text a foto: JP

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.