Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Časopis o architekúre predstavuje handlovské ikonické stavby – HAIKONY

Dátum: 23.09.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1996
2 min. čítania
Časopis o architekúre predstavuje handlovské ikonické stavby – HAIKONY

Handlovčania chodia okolo stavieb v našom meste takmer každý deň. Stali sa pre ľudí v meste samozrejmosťou. Čo však o nich vieme?

Prečítajte si niečo o dvanástich handlovských stavbách v meste a jeho okolí, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci so spoločnosťou Daibau, ktorá vydáva online časopis Architekt venovaný architektúre, v ktorom propaguje architektonické pamiatky a zvláštne a zaujímavé stavby na Slovensku. Spoločnosť v súčasnosti na stránkach časopisu realizuje projekt, do ktorého sú zapojené slovenské mestá a obce s cieľom ukázať krásu architektúry v našej krajine. Odborný tým novinárov tohto časopisu zaujali viaceré architektonické pamiatky aj v našom meste. Celý článok nájdete na tomto odkaze: https://www.daibau.sk/clanok/1492/handlovske_ikonicke_stavby_-_haikony 

Prečítajte niečo o handlovských stavbách, porozprávajte o nich ďalším. V článku nájdete infomácie o  týchto stavbách: Rímskokatolícky kostol sv. Kataríny, Rímskokatolícky kostol sv. Mikuláša biskupa, Rímskokatolícky kostol Dobrého pastiera, Kaplnka Jána Nepomuckého, Tradičná nemecká architektúra – kamenný dom v Novej Lehote, Vežička na Ul. 29 augusta – Sorela, Banícka kolónia, Železničný viadukt, Banský triedič, Budova domu kultúry, Klenbový kamenný most, Bralský tunel - tunel T. G. Masaryka, Slovenské banské múzeum v Handlovej, Námestie baníkov.

Informácie o nich nájdete na trvalom odkliku na webovom sídle mesta a pre deti sú ku každej ikonickej stavbe priložené na stiahnutie omaľovánky pre dlhé nadchádzajúce jesenné chvíle.

Autorom grafického spracovania ikonických stavieb pre mesto Handlová je Rastislav Nemec. Fotografie: Mesto Handlová a partneri.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.