Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Podľa slov účastníkov bol aj druhý ročník HendiCampu 2023 výborný

VIDEO
Dátum: 22.09.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1896
6 min. čítania
Podľa slov účastníkov bol aj druhý ročník HendiCampu 2023 výborný

Druhý ročník táboru pre znevýhodnené deti a ich rodičov sa tento rok konal v Ráztočne

Druhý augustový týždeň patril táboru pre zdravotne znevýhodnené deti a ich rodičov. Tento rok na účely tábora zapožičal svoje priestory Dom kultúry v Ráztočne. Od 7. do 11. augusta celkom 17 detí a ich rodičov čakala celá rada zábavných, ale aj zdraviu prospešných aktivít.

Ako tábor prebiehal?

Prvý deň si deti zvečnili svoje dlane na plátnach, spoznali možnosti aktivít v interiéri Domu kultúry Ráztočno, fotili sa so svojimi rodičmi pod vedením Milana Trvala, navštívili hyperbarickú kyslíkovú komoru a spoznali fantastických dobrovoľníkov, s ktorými nadviazali nové priateľstvá. Rodičia si oddýchli v hyperbarickej komore, s dôverou sa oddali rukám masérov Igora Krumlovského a Adrejky Horňákovej a nechali si zmeniť vizáž u kaderníčky Katky Trulikovej . Ďalší deň detičky absolvovali hipoterapiu v Jazdeckom klube Almus, odkiaľ si odniesli krásne zážitky a ukážky so psíkom predviedla Natália Stredákova z Mestského kynologického klubu Handlová. Nasledujúce ráno odštartovali muzikoterapiou, pri ktorej sa riadne zabavili. Prijali vzácnu návštevu z Hendi Centrum-intenzívna rehabilitácia. Deti podstúpili odborné masáže a maminkám bolo poskytnuté poradenstvo ohľadom možnosti rehabilitácie. Rodičia opäť podstúpili masáže u troch masérov a absolvovali liečbu kyslíkom vďaka Oxygeno-Hyperbarické centrum Piešťany. Zvukoterapia pod vedením Yoga Janette vyvolala mnohými chvíľami úplné ticho v miestnosti. V závere týždňa v tábore privítali bratov Prndolínovcov z Divadla pri kolkárni, ktorí vyčarili úsmev na tvári každého dieťaťa. Počas divadla sa rodičia presunuli do interiéru Domu kultúry v Ráztočne, kde zavládol pokoj a ticho. Rodičia si vyskúšali jogu pod vedením Silvie Hudecovej. Po týchto aktivitách to s deťmi roztočili pri „bláznovačke“. Po týždni plnom aktivít, smiechu a nadväzovaní nových priateľstiev a spoluprác odchádzali všetci účastníci tábora smutní z toho, že sa tieto dni skončili.

Verejnosť prispela krásnou sumou

Na tento ročník prispela verejnosť na transparentný účet tábora sumou viac ako 3000 eur.

Spätná väzba účastníkov HendiCampu je pre nás tým najväčším poďakovaním! 

Tu je pár výňatkov z denníku HendiCamp Handlovskej doliny 2023 od rodičov a skvelých žien, ktoré nechali v tábore veľkú lásku.

„Aj keď sme na začiatku naozaj nevedeli do čoho ideme, pán Boh naozaj chcel aby som sem prišla a som za to vďačná, že sa to stalo. Máš okolo seba nádherných ľudí, ktorí majú svoje povolania, ale niektorí sa hádam aj minuli, pretože majú lásky na rozdávanie a trpezlivosti, srdcia otvorené a na správnom mieste. A to v dnešnej dobe je veľká vzácnosť a to je to, čo potrebujeme nielen my, naše deti, ale každý jeden človek na tejto planéte.“. J.K.

 

„ Znamená to pre nás veľa. Pocit, že niekam patríme, že sa necítime odstrčení, pre nás znamená veľa. Ďakujeme, za každý milý úsmev, radu, pomoc, cítili sme sa ako v rodine.“. V.P.

 

„Milý Hendicamp . Ďakujeme za nádherný týždeň. Keď toto píšem tlačia sa mi slzy do očí. Ďakujem za úžasnú komunitu ľudí, ďakujeme za nové priateľstvá.“. L.S.

 

„Na HendiCampe 2023 sa cítim skvele. Tento pocit si ukladám na dni kedy prídu slabšie chvíle a úzkosti...“.

 

„Slnko v duši prináša na tento svet lásku, ktorá rozžiari svet okolo nás. Ďakujem za Vaše slnká.“. J.Ž.

 

„Deti sú ako motýle, niektoré lietajú vyššie, niektoré nižšie... My im pomôžeme, aby všetky deti mohli lietať čo najlepšie, ako vedia.“. anonym

 

„Láska nedáva otázky, láska dáva odpovede. Na múdre myšlienky, nie je treba veľa slov, skutky ukazujú.“. Š.H.

Organizátorka Lucia Chudá ďakuje všetkým, ktorí akoukoľvek formou prispeli k tomu, aby sa tohtoročný 1. ročník HendiCampu mohol uskutočniť.

Facebookovy profil HendiCampu: https://www.facebook.com/HendiCampHandlova

 

 

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.