Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Projekt servisných poukážok v Handlovej je dočasne pozastavený

Dátum: 19.09.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1557
4 min. čítania
Projekt servisných poukážok v Handlovej je dočasne pozastavený

Zakúpené poukážky môžete využiť do konca roka

O opätovnom spustení poskytovania služieb bude mesto informovať . 

Mesto Handlová spustilo v júli tohto roku projekt novej sociálnej služby nového sociálneho programu - servisných poukážok, ktorých hlavným cieľom je podporiť sociálne podniky na území mesta a zároveň pomôcť napríklad seniorom s upratovaním, praním a inými prácami v domácnosti za výhodné ceny. Služby cez servisné poukážky môže využiť ktokoľvek, i ten ktorý nie je odkázaný na sociálne služby v celom území mesta Handlová i v priľahlých obciach. Pre tých, ktorí službu využijú spočíva ich prínos nielen v upratanej domácnosti, ale i v šetrení času na iné aktivity, podpore rozvoja domáceho trhu služieb a zapojenie ľudí so zdravotným znevýhodnením do pracovného procesu v sociálnom podniku. 

Počas letných mesiacov využilo v Handlovej služby 15 obyvateľov mesta zakúpením servisných poukážok na služby poskytované spoločnosťou Vaše služby, s.r.o. 

Ako však informoval konateľ spoločnosti Vaše služby s. r. o., Robert Melcer,  počas letných mesiacov došlo k administratívnym posunom pri vybavovaní niektorých úradných záležitostí a poskytovateľ služieb – spoločnosť Vaše služby s. r. o. bola dočasne nútená ukončiť pracovný pomer so zamestnancami, ktorí priamo služby poskytovali.  

Veríme, že situácia sa čoskoro zmení a služby budú poskytované naďalej.

Postupne sa do projektu zapojí tiež spoločnosť HATER-HANDLOVÁ spol. s r. o., ktorá pripravuje cenníky a bude v domácnostiach poskytovať záhradnícke služby.   

Servisné poukážky predstavujú jeden z druhov pomoci na podporu dopytu po službách registrovaných sociálnych podnikov v rámci projektu  Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Mesto si od MPSVaR objednáva servisné poukážky ako ceninu, po jej zakúpení klientom ju tento využije u dodávateľa služby a ministerstvo službu po vyúčtovaní preplatí tmu, kto službu poskytol.  

Využitím servisných poukážok si pomáhame navzájom. Viac o tomto sociálnom programe mesta Handlová, Krok za krokom – servisné poukážky a cenník služieb nájdete na webovom sídle mesta www.handlova.sk v sekcii Pre obyvateľov/sociálne programy/ servisné poukážky. Servisná poukážka ružovej farby je pripravená pre odkázanú osobu: nominálna hodnota 10 eur, kúpna cena pre odkázanú osobu 5 eur, servisná poukážka modrej farby je určená pre všetkých, nielen Handlovčanov a nominálna aj kúpna cena sú rovnaké 10 €. V prípade, že si servisné poukážky zakúpite a nevyužijete ich do konca roka, môžete ich vrátiť.

Na vaše otázky odpovie zodpovedná osoba za sociálny program: Lucia Acsová 0908 120 760, komunitný pracovník, lucia.acsova@handlova.sk

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.