Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

INFORMÁCIE K VOĽBÁM DO NR SR 2023

SÚBOR
Dátum: 18.09.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 3520
7 min. čítania
INFORMÁCIE K VOĽBÁM DO NR SR 2023

Všetko čo potrebujete vedieť

Telefonický kontakt na DISPEČING - 046/519 25 11

 

Telefonický kontakt na zapisovateľky v osemnástich OKRSKOCH v Handlovej - kliknite na odkaz

 

Voľby do NR SR 2023 sa budú konať v sobotu 30. septembra 2023. Využite svoje právo a choďte voliť!

Od vyhlásenia termínu volieb ste mohli všetky dôležité informácie nájsť na oficiálnom mestskom webe www.handlova.sk v sekcii Samospráva – Voľby do NR SR 2023

Termín konania volieb: sobota - 30.9.2023

Čas: 7.00h – 22.00h

OKRSKY

Miesto: V Handlovej sa nachádza 18 okrskov, kde môžu obyvatelia voliť:

V deň volieb bude zverejnený presný zoznam okrskov spolu s telefónnymi číslami, kam budete môcť zavolať a zistiť požadované informácie prípadne si objednať prenosnú hlasovaciu urnu. Všeobecné informácie bude poskytovať volebný dispečing v Handlovej v čase od 7.00 do 22.00h na tel. č. ktoré zverejníme v deň volieb. 

Žiadosť o prenosnú volebnú schránku

Žiadosť o voľbu z domu, resp. o prenosnú volebnú schránku môžete podať osobne na sekretariáte mestského úradu na 1. poschodí, alebo telefonicky na tel.č. 046/519 25 33 v čase úradných hodín.

Požiadať o prenosnú urnu môžete na DISPEČINGU 046/519 25 11  alebo v okrsku, kam patríte. Tel. kontakt na okrsky nájdete nižšie na stiahnutie, alebo po kliknutí na tento odkaz. 

O možnosť hlasovať mimo volebnej miestnosti môžete požiadať zo závažných, najmä zdravotných dôvodov osobne alebo prostredníctvom inej osoby mesto, alebo v deň konania volieb okrskovú volebnú komisiu, len v územnom obvode volebného okrsku, pre ktorý bola okrsková volebná komisia zriadená.

Zoznam adries, ktoré sú priradené jednotlivým okrskom nájdete na stiahnutie nižšie, alebo po kliknutí na tento odkaz. 

 

Spôsob hlasovania:

  • Po príchode do volebnej miestnosti sa preukážete členom komisie občianskym preukazom.
  • Následne obdržíte bielu opečiatkovanú obálku so zoznamom zaregistrovaných politických strán. Tento zoznam Vám bol doručený aj do schránok spolu s oznámením o mieste a čase konania volieb.
  • Odoberiete sa za plentu kde zo všetkých listov vyberiete jednu - vami preferovanú politickú stranu, ktorej chcete dať svoj hlas.
  • V prípade, že máte aj vybraných kandidátov, tým môžete dať svoj hlas formou zakrúžkovania čísla kandidáta. Vyberáte maximálne 4 mená. Zakrúžkovať môžete čísla jedného, dvoch, troch alebo štyroch kandidátov alebo žiadne.
  • Takto upravený hlasovací lístok vložíte do obálky, ktorú môžete a nemusíte zalepiť a vhodíte do volebnej schránky. Ostatné hlasovacie lístky môžete vhodiť do schránky na nepoužité alebo nesprávne upravené hlasovacie lístky.

 

Čo ak sa pomýlite?

V takom prípade požiadate komisiu o vydanie novej sady a celú starú aj s pomýleným hlasovacím lístkom musíte v zmysle zákona odhodiť do pripravenej nádoby na to určenej. 

 

Zoznam zaregistrovaných politických nájdete na stránke MV SR. Zaregistrovaných je 25 politických strán a hnutí a nájdete ho – po kliknutí na tento odkaz. 

Na stránke ministerstva vnútra SR nájdete aj zoznam strán a kandidátov, ktorí svoju kandidátnu listinu vzali späť, vzdali sa alebo svoju kandidatúru odvolali. 

 

Hlasovací preukaz 

aktualizácia - 30.9.2023 - dnes už hlasovací preukaz nie je možné vybaviť

Hlasovací preukaz, ktorý  Vás oprávňuje voliť v ktoromkoľvek okrsku na Slovensku, alebo aj v meste v ktorom bývate si môžete osobne alebo so splnomocnením vybaviť v Handlovej do 29. septembra 2023 do 15.00h na MsÚ na 1. poschodí - sekretariát prednostu-

Možnosť požiadať o hlasovací preukaz, ktorý by ste potrebovali poslať na inú adresu už vypršala. O tejto možnosti mesto informovalo na svojom webovom sídle 15.8.2023 – článok nájdete po kliknutí na tento odkaz.

 

Poriadok vo volebnej miestnosti

Za poriadok vo volebnej miestnosti zodpovedá predseda okrskovej komisie a počas jeho neprítomnosti jeho podpredseda. Pokyny na zachovanie poriadku vo volebnej miestnosti sú platné pre všetkých prítomných. Kto neuposlúchne pokyny na zachovanie poriadku vo volebnej miestnosti, dopúšťa sa priestupku, za ktorý mu bude uložená pokuta 33€.

Všetci predsedovia a podpredsedovia jednotlivých okrskov boli minulý týždeň, 14.9.2023 riadne preškolení zamestnancami Okresného úradu Prievidza. 

 

Štatistiky

O voľbu poštou ku dňu 9. augusta 2023 požiadalo MV SR  173 Handlovčanov. 

O hlasovací preukaz požiadalo k dnešnému dňu, 18.9.2023 - 247 Handlovčanov. 

 

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
hranice-volebnych-okrskov_volby_nr-sr-2023 Veľkosť: 102.9 kB Formát: pdf Dátum: 18.9.2023
Telefonny zoznam - Voľby NRSR 2023 okrsky Handlová.xls na web Veľkosť: 183.4 kB Formát: pdf Dátum: 30.9.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.