Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Seniorskych športovcov na "Zábřešskom sedmiboji" vítali handlovskou vlajkou

GALÉRIA
Dátum: 16.09.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 2301
6 min. čítania
Seniorskych športovcov na

Záábřešský sedemboj spojil 170 účastníkov

Seniori z družobného mesta Zábřeh už po ôsmykrát organizovali súťažné popoludnie, „Zábřešský sedmiboj – sportovní hry seniorů“. V tomto roku medzi 32 družstvami nechýbali ani dve handlovské. Pozvánku na sedemboj prijali dve družstvá seniorov z Jednoty dôchodcov Slovenska – Handlová a Denného centra, klubu dôchodcov. Každé družstvo malo po päť členov a jedného náhradníka a v piatok 8. septembra 2023 sa vybrali skoro ráno na cestu do Zábřehu. Približne 170 seniorom, účastníkom športových hier v českom Zábřehu, prialo slnečné počasie.

V rámci 50 ročnej spolupráce (50. výročie spolupráce sme si pripomenuli v roku 2022) družobných miest Zábřeh a Handlová, boli handlovskí seniori pozvaní na športové podujatie Zábřešský sedmiboj – 8. sportovní hry seniorů. Klub dôchodcov v Zábřehu organizoval športové hry v záhrade Katolíckeho domu a zúčastniť sa ho mohol každý senior, ktorý sa nebál disciplín petang, hádzanie krúžkov, slalom s loptou, ballobal, hod vrecúškom, strieľanie na bránku a hod na plechovky. Podľa účastníčky  športových hier, Dany Juríkovej z JDS Handlová to bol úžasný zážitok: „Ďakujeme mestu Handlová za možnosť ísť reprezentovať mesto na medzinárodnej úrovni ako aj mestu Zábřeh za skvelú starostlivosť. Vlastne je to zážitok na celý život. V Zábřehu sú veľmi milí ľudia, chovali sa ku nám veľmi priateľsky, organizácia podujatia bola na veľmi vysokej úrovni. Boli sme jediné družstvá zo zahraničia, ale cítili sme sa tam ako doma. Naozaj skvelé podujatie,“ uzavrela účastníčka hier.

Mesto Handlová zatupoval na športovom podujatí poslanec mestského zastupiteľstva za mestskú časť Morovno, Ľuboš Oswald a Zuzana Pogádlová, referentka pre strategické plánovanie a cestovný ruch Mestského úradu Handlová. Poslanec Ľuboš Oswald v mene mesta odovzdal starostovi Zábřehu, Františkovi Johnovi, symbolický dar - strom.  Zatiaľ stromček malého vzrastu, Katalpa bignóniovitá, bola vypestovaná handlovskými záhradníkmi zo spoločnosti HATER – HANDLOVÁ spol. s r.o. Strom symbolizuje korene spolupráce, ktoré reprezentujú seniori, jeho listnatá koruna stále aktívnu spoluprácu a zároveň lokálnosť, nakoľko sa oň starali Handlovčania od jeho vysadenia. Sadenica je zo stromu, ktorý rastie v Handlovej. Podľa slov Ľuboša Oswalda bola v Zábřehu veľmi priateľská atmosféra. Ako poslanec sa zaujímal o spoluprácu s miestnymi dobrovoľnými hasičmi. V sprievode zástupcu starostu Zábřehu Josefa Klimeka, ktorý je tiež veliteľom jednotky dobrovoľných hasičov, navštívil hasičskú stanicu a prehliadku techniky: „V Zábřehu majú výborné technické vybavenie. Onedlho sa do Zábřehu vrátime na súťaž Železný hasič, kde bude jeden hasič reprezentovať Dobrovoľný hasičský zbor Handlová  - Morovno,“ uzavrel s tým, že sa teší na ďalšiu spoluprácu.

Priebeh podujatia zhrnula Zuzana Pogádlová z odd. mestských projektov: „V Zábřehu našu delegáciu po dlhej ceste vítali s handlovskou vlajkou a tak hneď od príchodu bolo jasné, že bude o seniorov výborne postarané. Na začiatok boli Handlovčania pozvaní na spoločný obed. Tímy z Handlovej sa umiestnili v druhej polovici tabuľky, no na nálade im to neubralo. Naši seniori sa celú dobu výborne bavili a upevňovali vzťahy aj s ostatnými účastníkmi športových hier. Počas celého podujatia hrala skupina Albatros, ktorá našich seniorov potešila aj slovenskými pesničkami. Zároveň nadviazali spolupráci s ďalšími klubmi seniorov z Čiech, kde sa rysuje viacero spoločných športových podujatí“, uviedla referentka.

Delegáciu z Handlovej vítali za mesto Zábřeh starosta František John, zástupca starostu Josef Klimek, tajomníčka mestského úradu Jana Krasulová, vedúca odboru sociálnych vecí Jana Kapplová, asistentka starostu Zuzana Šínová a hovorkyňa Lucie Mahdalová, ako i  predsedníčka dôchodcov zo Zábřehu Zdena Marcinková a ďalšie seniorky.

Seniori sa vrátili do Handlovej v ten istý deň vo večerných hodinách, športový deň v Zábřehu podporilo zo svojho rozpočtu mesto Handlová. 

FOTO: Zuzana Pogádlová, Text : JP

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.