Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ponuka podujatí na víkend

SÚBOR
Dátum: 08.09.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 2349
4 min. čítania
Ponuka podujatí na víkend

Tvorivé dielne, prehliadka kultúrnej pamiatky i športové podujatie

September je už tradične v Handlovej venovaný Dňom európskeho kultúrneho dedičstva. Aj v tomto roku môžete navštíviť niekoľko zaujímavých podujatí:

Piatok 8.9.2023 - HRNČIARSTVO KEDYSI A DNES

8.00 - 16.00h, Slovenské banské múzeum, ul. SNP

pozývame do Slovenského banského múzea na tvorivé dielne, kde si budete môcť vyskúšať pracovať so samotvrdnúcou hmotou. 

Sobota 9.9.2023 - PREHLIADKA FRANZOVHO DOMU

16.00 - 21.00h, Ul. Prievidzská 48-50

Prehliadka domu s tradičnou  nemeckou architektúrou na Dolnom konci s výkladom majiteľa Andreja Jedlovského, ktorý dom rekonštruuje v pôvodnom nemeckom štýle. Vlani bolo Andrejovi Jedlovskému udelené nové regionálne ocenenie Pro Patria za záchranu a obnovu kultúrneho dedičstva. Novinkou je, že dom je v procese schvaľovania za Národnú kultúrnu pamiatku.

Sobota 9.9.2023 - PRVÉ BANÍCKE RETRODERBY

15.30h, športová hala Handlová

Mestský basketbalový klub Baník Handlová srdečne pozýva na podujatie, ktoré nesie názov „Prvé banícke retro-derby“. Stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia bývalí hráči Handlovej a Prievidze, otvorí na hornej Nitre ligovú sezónu 2023/2024. Hráči dvoch najkonkurenčnejších klubov spod slovenských deravých košov sa tentoraz stretnú v podstatne uvoľnenejšej atmosfére, ako počas svojich aktívnych kariér. 

Súčasťou exhibičného zápasu bude sprievodný program, v ktorom vystúpia hudobní umelci z Handlovej. Na palubovke diváci uvidia gitaristu Reného Lacka, skupinu Moja Reč, ale aj deti zo Základnej umeleckej školy v Handlovej. Nebude chýbať ani tanečná skupina DAZYA a priestor dostanú i deti z rôznych voľno-časových krúžkov a mestských organizácii v Handlovej. Atraktívitu podujatiu dodá Andrej Harak, ktorý vystúpi s chôdzou po lane vo výške. Na scénu sa po niekoľkých sezónach vráti i klubový maskot.

Hlavným hosťom večera bude pán Boris Lukášik, ktorý je najväčšou osobnosťou handlovského basketbalu a ktorý sa ešte ako hráč postaral o to, že sa Handlová prebojovala medzi československú basketbalovú elitu. 

Sobota 9.9.2023 - SPIEVANKOVO

17.00h, Dom kultúry mesta Handlová

Vstupné: 14€

Spievanka už od rána rozmýšľa, čo by ho najviac potešilo... Staňte sa súčasťou tajných príprav darčekov a spolu so Stolárom Bobrom, Krajčírom Rakom či mamou Medvedicou mu pripravte krásne prekvapenie. Čakajú vás aj napínavé momenty, kedy bude treba volať k zranenému Doktora Ďatla so Sestričkou Lastovičkou a Pes Policajt bude mať plné ruky práce s pátraním po oslávencovi. Podarí sa pripraviť oslavu včas a nájde sa stratený Zahrajko? Zažite veselú narodeninovú oslavu so šťastným koncom!

Toto už nie je len koncert, ale zážitkami nabitý program pre tú najlepšiu zábavu. Doprajte si spoločný zážitok s vašimi deťmi plný skvelej hudby a tanca.

Všetky podujatia, aj tie ktoré sa budú konať v nasledujúce dni nájdete na webe mesta Handlová v Kalendári podujatí

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Hrnčiarstvo kedysi a dnes Veľkosť: 122 kB Formát: pdf Dátum: 8.9.2023
Retro derby MBK Baník Handlová Veľkosť: 399.8 kB Formát: pdf Dátum: 8.9.2023
Prehliadka Franzovho domu - DEKD 2023 Veľkosť: 362.3 kB Formát: pdf Dátum: 8.9.2023
Spievankovo Veľkosť: 353.4 kB Formát: pdf Dátum: 8.9.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.