Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Využite servisné poukážky

VIDEO
Dátum: 01.08.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 450
3 min. čítania
Využite servisné poukážky

Mesto vysvetľuje ako fungujú servisné poukážky

O novej sociálnej službe, servisných poukážkach, sme vás už v našom vysielaní informovali. V týchto dňoch si ich už môžete zakúpiť.

Zakúpením servisných poukážok podporíte prácu miestnych ľudí a z uprataného domu môžete ísť na dovolenku. Váš čas nemusíte tráviť umývaním okien a praním. Pre znevýhodnených obyvateľov platia výhody! Od 1. júla 2023 sú dostupné upratovacie služby, ktoré ponúka spoločnosť Vaše služby, registrovaný sociálny podnik.

Poukážky si môžete zakúpiť na Mestskom úrade v Handlovej, Námestie baníkov 7, Handlová, č. d. 2 v čase stránkových hodín MsÚ. Počas leta budete môcť využiť tieto služby týkajúce sa výlučne starostlivosti o domácnosť: pranie, žehlenie, Budete v lete upratovať? Využite servisné poukážky umývanie okien, bežné upratovacie služby (utieranie prachu, vysávanie, umývanie podlahy), prevliekanie bielizne, príprava stravy (pozor, ale iba v rámci domácnosti), dovoz, odvoz stravy (ak je napr. obed pripravený mimo domácnosti, klient si obed hradí hotovosťou), dovoz, odvoz bežnej bielizne (čistenie bielizne si hradí klient hotovosťou), bežné nákupy potravín (potraviny si hradí klient hotovosťou), čistenie, vývoz žumpy.

Využitím servisných poukážok si pomáhame navzájom. Viac o tomto sociálnom programe mesta Handlová, Krok za krokom – servisné poukážky a cenník služieb nájdete na webovom sídle mesta www.handlova.sk v sekcii Pre obyvateľov/sociálne programy/ servisné poukážky. Servisná poukážka ružovej farby je pripravená pre odkázanú osobu: nominálna hodnota 10 eur, kúpna cena pre odkázanú osobu 5 eur, servisná poukážka modrej farby je určená pre všetkých, nielen Handlovčanov a nominálna aj kúpna cena sú rovnaké 10 €. V prípade, že si servisné poukážky zakúpite a nevyužijete ich do konca roka, môžete ich vrátiť. Na vaše otázky odpovie zodpovedná osoba za sociálny program: Lucia Acsová 0908 120 760, komunitný pracovník, lucia. acsova@handlova.sk.

 

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.