Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Letný kemp ŠBK Handlová mal v tomto roku historicky najviac účastníkov

Dátum: 30.07.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1864
4 min. čítania
Letný kemp ŠBK Handlová mal v tomto roku historicky najviac účastníkov

V mesiacu júl sa konali 2 turnusy. 

Summer Camp 2023 organizovaný ŠBK Handlová sa konal v dvoch turnusoch od 3. do 14. júla 2023 a zúčastnilo sa ho spolu 120 mladých športových nadšencov vo veku 7 až 17 rokov

Aktívny kemp pre športujúcu mládež odštartoval registráciou, rozdelením do skupín a úvodnými slovami hlavného organizátora, predsedu ŠBK Handlová Jána Beráneka. Nasledoval tréningový proces vonku aj v telocvični. Tréningové jednotky v telocvični prebiehali pod vedením trénerskej dvojice Jány a Minárik.

Kondičné tréningy, a teda tréningy vonku mali na starosti Štaudinger, Wagner a Oboňa. V telocvični sa venovali hlavne driblingu a zdokonaľovaniu herných činností jednotlivca a vonku sa zamerali na výbušnosť dolných končatín a crossfit.

Druhý deň mladí športovci absolvovali tréningy v Národnom vodnopólovom centre v Novákoch pod vedením vodnopólovej ikony Petra Nižného. Menej zdatní plavci absolvovali aktívnu regeneráciu v bazéne.

Tretí deň bol venovaný špeciálnemu 45 minútovému spoločnému kondičnému tréningu v ZOO Bojnice a následnej prechádzke po celej ZOO. Odpovedali aj na zaujímavé otázky zo zoológie do reportáže pre TV Markíza. Po skvelom obede absolvovali kemperi ešte dvojhodinový tréningový proces, ktorý bol v oboch skupinách zameraný na reakčnú rýchlosť.

Mladí športovci sa stretli so slovenskými športovými hviezdami a diskutovali na rôzne športové témy. Konkrétne s bývalým hokejistom a reprezentantom Marekom Viedenským a s reprezentantkou v basketbale a jednou z líderiek posledných Majstrovstiev Európy, Alicou Moravčíkovou. Po hodinovej prednáške zameranej na rôzne športové témy, ako napríklad: stanovenie si cieľov, ako sa nedať ovplyvniť „kamarátmi“, ktorí majú iné priority, ako sa stať výnimočným aj ako sa správne stravovať, ako sa dostať do USA a splniť si športový sen, získali 2 účastníci vzácne dresy z reprezentácie a klubu Piešťanských Čajok a nechýbala ani autogramiáda a fotenie.

Posledný deň oboch turnusov Summer Camp 23 sa niesol v súťažnej atmosfére.

ŠBK Handlová ďakuje všetkým sponzorom, vďaka ktorým sa mohol Summer Camp 2023 uskutočniť, menovite mestu Handlová, ZŠ Mierové námestie, spoločnosti 3B, Národnému vodnopólovému centru Nováky, prepravcovi BUS DOPRAVA, ZOO Bojnice, TV Markíza a za fotografie Ľuboslavovi „Spiritualphoto“ Kurincovi a Milanovi Geletovi

Najlepší súťažiaci – 1. turnus:

Best jumper Geleta, Jurenka

3 point shooting Geleta, Iskrová

Skills challange Neuschlová, Palatický

Best free throws shooters Beránek, Geleta, Kúdela

MVP Geleta, Neuchlová

Špeciálna cena Voucher na kemp ŠBK Klenko

Najlepší súťažiaci – 2. turnus:

Best jumper Andrášik, Minárik

3 point shooting Šorl, Minárik, Šimorka

Skills challange Šorl, Minárik

Best free throws shooters Koužil, Zbiták

MVP Šorl, Minárik

Fotogalériu z ŠBK Kempu 2023 nájdete na facebookovom profile v tomto odkaze

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.