Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Usmernenie pre volebnú kampaň

Dátum: 24.07.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 660
3 min. čítania
Usmernenie pre volebnú kampaň

Vylepovanie volebných plagátov v meste Handlová

Usmernenie pre volebnú kampaň – vylepovanie volebných plagátov v meste Handlová

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky, 30. september 2023

 

1. Bezplatné umiestňovanie plagátov na oficiálnu plagátovú plochu pre voľby v centre mesta na Námestí baníkov v Handlovej si kandidujúce subjekty vykonávajú samostatne, na vlastnú zodpovednosť a vylepenie plagátu a jeho tlač si hradia na vlastné náklady.

2. Plagátovú plochu na Námestí baníkov zrealizovalo mesto Handlová v zmysle VZN č.2/2017 o vyhradení miest na umiestňovanie volebných plagátov počas volebnej kampane.

3. Počet kandidujúcich subjektov pre voľby do NR SR je 25. Plagátová plocha je rozdelená na 25 políčok označených číslom.

4. Rozmer plagátu, ktorým sa môžu kandidujúce subjekty prezentovať je maximálne A 3 (políčko je štvorec, kde je možné umiestniť plagát na výšku aj na šírku).

5. Kandidujúce subjekty si plagát vylepia len na pole vyznačené príslušným poradovým číslom, ktorý nesmie mať presah na iné pole. Ak nebude plagát vylepený, označené pole ostane prázdne.

6. Na ostatných miestach verejných priestranstiev, či verejných zariadení na území mesta je vylepovanie volebných plagátov zakázané.

7. Podľa § 2 ods. 2 zákona 181/2014 Zb. o volebnej kampani končí volebná kampaň 48 hodín predo dňom konania volieb. Volebné moratórium začína 28. septembra 2023 o polnoci.

8. V prípade, že bude dochádzať k porušovaniu pravidiel predvolebnej kampane, resp. verejného poriadku kontaktujte hliadku Mestskej polície Handlová, 0905 499 384.

9. Ďalšie potrebné informácie k Voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky nájdete na webovom sídle mesta www.handlova.sk a na Úradnej tabuli mesta Handlová.

10. Komerčné vylepovania plagátov: V meste Handlová sú umiestnené plagátové plochy v správe mestskej spoločnosti HATER-HANDLOVÁ spol. s r. o. Vylepovanie zabezpečuje správca podľa platného cenníka. Kontakt: +421 (0) 46 5477 004.

V dokumentoch na stiahnutie nižšie nájdete cenník plagátových plôch, ktoré má v správe spoločnosť HATER-HANDLOVÁ

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.