Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Členky handlovského mestského kynologického klubu na majstrovstvách sveta

GALÉRIA
Dátum: 23.07.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1921
4 min. čítania
Členky handlovského mestského kynologického klubu na majstrovstvách sveta

Handlovskí kynológovia súťažia a vzdelávajú ostatných

Lenka Liškayová so psom Longim a Natália Stredáková s fenkou Missy sa zúčastnili Majstrovstiev sveta mládeže v agility, ktoré sa konali vo Veľkej Británii v meste Southam a podporili tak slovenskú reprezentáciu JOAWC 2023 TEAM SLOVAKIA. Lenka našu krajinu reprezentovala už druhýkrát, zatiaľ čo Natália bola prvýkrát a to začala oficiálne pretekať len od jari tohto rok. Priemerný počet súťažiacich bol 65 členov v každej výškovej kategórii s najlepšími pretekármi mládeže z celého sveta. Dievčatá ani ich psíky v chladnom anglickom daždivom počasí nesklamali.

TEAM JUMPING

V spoločných skupinových behoch družstiev

Lenka Líškayová s Longim v kategórii - SMALL 1. miesto

Natália Stredáková s Missy v kategórií LARGE - 24. miesto

U19 JUMPING

Lenka Líškayová - SMALL - 22. miesto

Natália Stredáková - LARGE -17. miesto

TEAM AGILITY

V spoločných skupinových behov družstiev

Lenka Líškayová -SMALL - 4. miesto

Natália Stredáková - LARGE - 23. miesto

U19 AGILITY

Lenka Líškayová - SMALL - 14. miesto

Natália Stredáková - LARGE - 9. miesto

361642196_1502551070489881_1149280522332151522_n

 

Ďalšie úspechy členov Mestského kynologického klubu (MsKK) v júli 2023

Mestský kynologický klub reprezentovala Sofia Polakovičová vo Valašsku na "Odpoledních dvojskouškách hoopers Semetín u Vsetína". So svojimi fenkami po prvýkrát zabojovala za hranicami Slovenska. V kategórií H1- nad 40cm s Blueberry obsadila 3. miesto a spravila skúšku. V kategórií H2 - nad 40cm s Mayou obsadila 2.miesto

sofia polakovicova msssk handlova

Najmladší „agiliťáci“ Maxim a Nelka súťažili v Poprade na súťaži Agility, skúškový špeciál A1 a A2. Nelka so svojou mladou fenkou Amy obsadila v kategórii J1 Large - 2. miesto, v kategórií A1- Large – 1. miesto a skúšku s hodnotením veľmi dobre

 

Počas leta sa členovia MsKK aktívne zapájajú do rôznych akcií

Deťom v dennom tábora CVČ Handlová odprezentovali ukážky zo športov agility, hoopers, poslušnosť, ale aj zo športovej kynológie, ktoré zvládli na výbornú a deti ich odmenili krásnym potleskom.

V júni 2023 sa členovia MsKK zúčastnili vzdelávacej akcie - ŽIARSKY DOGFEST, kde pod názvom "Búranie mýtov" ukázali, že plemená ako Argentínska doga, Americký pitbullteriér a im podobné rasy, sú viac dehonestované verejným publikovaním, ako nebezpečenstvom samotného plemena. Hosťom dogfestu ukázali, že pod správnym vedením sú to plemená ako každé iné a sú vernými a poslušnými členmi rodiny alebo dobrými parťákmi do aktívneho života. Účasťou na dogfeste MsKK podporil útulok pre psov - Žiarsky chlpáč.

mssk handlova dogfest 2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.