Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ďakujeme, že neparkujete v blízkosti pietneho miesta

Dátum: 13.07.2023
Autor: Mesto Handlová
Počet videní: 2247
3 min. čítania
Ďakujeme, že neparkujete v blízkosti pietneho miesta

Zachovajme spolu dôstojnosť pietneho miesta

Keby sme mali mať v meste parkovacích miest pre všetkých podľa súčasných odporúčaní na počet bytových jednotiek v meste, malo by ich byť 4734 . Aktuálne je ich v meste 1255. Ukľudnenie dopravy a problematika parkovania a regulácie dopravy napríklad zriadením jednosmerných komunikácií v meste je stálou témou nielen v Handlovej.

Ak však nechceme mať v Handlovej džungľu z dopravného značenia, stačí mnohokrát dobrá vôľa a zamyslenie sa. Ako už mesto Handlová informovalo, vo viacerých prípadoch je potrebné vizualizovať dopravným značením platné ustanovenia cestného zákona, aby nedochádzalo k pochybnostiam a vodiči boli usmernení. Najmä sa to týka možnosti státia a zastavenia na ceste, ak má byť dodržaná šírka pre prejazd motorových vozidiel. Mesto už dalo pozornosti tiež to, že novela cestného zákona schválená v slovenskom parlamente pred pár rokmi nadobúda účinnosť už tento október a státie na chodníkoch bude zakázané.

Samostatnou kapitolu sú pietne a pamätné miesta v Handlovej

Handlovská národná kultúrna pamiatka Pamätník obetiam banských nešťastí na mestskom cintoríne je chránený oplotením a nikomu nenapadá parkovať v blízkosti pamätníka a jeho pilierov. To sa týka tiež národných kultúrnych pamiatok ako je pomník padlým v I. svetovej vojne, pomník obetiam II. svetovej vojny v areáli cintorína ako i národnej kultúrnej pamiatky na Námestí baníkov - Pamätník SNP. Iné to však je v prípade Pamätníka baníkom na Ul. 29. augusta. Pamätihodnosť v zastavanej časti mesta láka aby sa v jej okolí parkovalo. Toto miesto si vybrali samotní obyvatelia v roku 2009 ako miesto piety a spomienok, mesto investovalo do spracovania oddychovej zóny a nemá v záujme osádzať tam dopravné značenie, ale zachovať dôstojnosť pietneho miesta a pamätníka. I na základe skúseností Mestskej polície Handlová preto mesto Handlová žiada všetkých majiteľov motorových vozidiel, aby neparkovali na komunikáciách a chodníkoch priľahlých k Pamätníku baníkom na Ul. 29. augusta, i keď tu nie je osadené dopravné značenie.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.