Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská knižnica má novú webovú stránku

Dátum: 08.07.2023
Autor: Mesto Handlová
Počet videní: 1472
4 min. čítania
Mestská knižnica má novú webovú stránku

Novú stránku mestskej knižnice môžete nájsť na adrese www.kniznicahandlova.sk

V Mestskej knižnici práve sprístupňujeme pre našich používateľov a návštevníkov webové sídlo, ktoré má nový dizajn a grafiku. Dôvodom pre nový web knižnice bola skutočnosť, že predošlá webstránka už nevyhovovala novým trendom, potrebám a štandardom v oblasti webových technológií. Prostredníctvom prehľadnejšej, rýchlejšej a estetickejšej stránky chceme osloviť nielen existujúcich čitateľov, ale vďaka moderným technológiám sa prezentovať a propagovať naše aktivity aj širokej verejnosti. Na novej web stránke sa nachádzajú základné informácie o knižnici, knižničný a výpožičný poriadok; služby, ktoré knižnica poskytuje, ale aj historické a štatistické údaje o knižnici; kalendár podujatí, novinky, oznamy; fotogaléria z podujatí. Nová web stránka má prepojenie na katalóg knižničného fondu. Stačí kliknúť na odkaz online katalóg a v 45 000 databáze kníh si každý môže vyhľadať knihu podľa rôznych kritérií (autora, názvu, ľubovoľnej témy...); zistiť, či je kniha voľná, alebo požičaná; jednoducho a rýchlo si pozrieť aj nové knihy, ktoré pribudli do regálov knižnice.

Teší nás, že sa novú web stránku podarilo zrealizovať v roku, ktorý je pre knižnicu jubilejným, kedy oslavuje veľké výročie, 100 rokov od svojho založenia. Veríme, že nová stránka bude pre čitateľov zaujímavá a nájdu tu všetko potrebné. Prajeme príjemné prehliadanie našej stránky! Novú stránku mestskej knižnice môMestská knižnica má novú webovú stránku žete nájsť na adrese www.kniznicahandlova.sk


Prázdninová knižnica
Prázdninové stredy v našej knižnici sa stali tradíciou. Aj v tomto roku sa budeme stretávať v knižnici každú stredu o 10.00 hodine s našimi malými čitateľmi, rodičmi aj starými rodičmi. Budeme spoznávať živočíchy a rastliny slovenskej prírody. Pomôžu nám v tom krásne knihy Miroslava Sanigu Rozprávky prababičky Prírody a Rozprávky spod Čierneho kameňa. Zážitky z dobrodružnej cesty po slovenskej prírode si deti doplnia v tvorivých dielňach. Začíname 17. júla rozprávkou Prečo hlucháň Ranostaj vstáva v lese prvý. 

Vstup na podujatia je pre deti aj dospelých voľný a zdarma.

Text: Daniela Mikulášová

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.