Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Školský rok dnes končí, vysvedčenia sú v rukách žiakov z handlovských škôl

Dátum: 30.06.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1758
7 min. čítania
Školský rok dnes končí, vysvedčenia sú v rukách žiakov z handlovských škôl

Ku koncu školského roka bolo v Handlovej na základných školách spolu takmer 1200 žiakov.  

Riaditeliek handlovských troch základných škôl sme sa pýtali, ako budú môcť byť využité športoviská v areáloch škôl a čo sa bude v školách diať cez prázdniny. Taktiež nás zaujímali úspechy žiakov dosiahnuté v školskej a mimoškolskej činnosti za práve sa končiaci školský rok 2022/2023.  

Základná škola Školská  

Ľudmila Pogádlová, riaditeľka ZŠ Školská verí, že sa podarí cez prázdniny dokončiť opravu kanalizácie v školskej kuchyni. Tá sa opravuje dlhšie z dôvodu jej rozsiahleho poškodenia a náklady na jej opravu, hradené z mestského rozpočtu, už dosahujú takmer 30 tis. Eur. Ako ďalej uviedla riaditeľka: „Počas prázdnin budeme vykonávať  hĺbkové upratovanie a odstraňovanie nedostatkov v jednotlivých triedach ako je maľovanie a dezinfekcia priestorov,“ a načrtla , že multifunkčné ihrisko je možné využívať za podmienok daných v prevádzkovom poriadku: „ Prevádzkový poriadok multifunkčného ihriska máme od vlani zverejnený na stránke školy, chcela by som poprosiť o jeho dodržovanie, aby nám ihrisko dlho slúžilo. Mám tým na mysli napríklad to, aby si športovci nevodili do areálu športoviska psov a iné zvieratá, nepohybovali sa na ploche multifunkčného ihriska na bicykloch a kolieskových korčuliach a nekonzumovali na ňom jedlá a nápoje, za čo ďakujem.“ Podľa prevádzkového poriadku je multifunkčné ihrisko dostupné tiež v letné obdobie, je potrebné si ho zarezervovať. Cena pre dospelých je vo výške 10 Eur/h, pre deti do 15 rokov je bez poplatku. Finančné prostriedky získané za prenájom použije škola výlučne na údržbu, opravy a iné náklady priamo súvisiace s prevádzkou ihriska. Rezervovať ihrisko si môžete v pracovné dni v čase od 8. do 14.00 na tel. čísle 046/ 5475 397.  Na konci školského roka školu navštevovalo 424 žiakov, z toho 15 žiakov študuje v zahraničí. Prospelo spolu 405 žiakov, V škole je 214 žiakov, ktorí skončili s vyznamenaním, z toho bolo 86 žiakov s priemerom 1,00. Veľmi dobre prospelo 103 žiakov a prospelo 88 žiakov. Spolu 48 žiakov bolo v tomto školskom roku so ŠVVP, ktorým pomáhali naše pani asistentky.  

Fejsbúkový profil s množstvom pekných podujatí, ktoré sa na Základnej škole Školská realizovali si pozrite po kliknutí na tento odkaz.

Základná škola Mierové námestie 

Cez tieto prázdniny po 16 rokoch odovzdáva riaditeľské žezlo Iveta Jakubová zo ZŠ  Mierové námestie do rúk víťaza výberového konania, Dominika Makvu. Ten si v posledný deň školského roka prevzal menovací dekrét z rúk primátorky mesta. V polovici prázdnin už všetky aktivity bude manažovať nový riaditeľ. V priestoroch školy na Mierovom námestí sa budú robiť opravy elektrických rozvodov, kontrola a údržba všetkých notebookov v škole, doplnenie šatňových skriniek pre prvákov, opravy žalúzií na oknách školy, výmena poškodených dosiek na laviciach a sedákov na stoličkách. V exteriéri sa opravia a namaľujú  lavice na sedenie pri altánku a bude prebiehať kosenie trávy v areáli školy. V priebehu školských prázdnin sa na Základnej škole Mierové námestie uskutoční v prvý júlový týždeň  Letný basketbalový kemp 2023, od 17. 07.2023 do 21. 7. 2023 budú prebiehať Letné ŠKD pre deti zamestnaných rodičov v Handlovej a od 24. 07. 2023 do 28.07. 2023 Letný tanečný tábor s Laci Strike. K 30. 06 2023 na tejto škole ukončilo školský rok 450 žiakov, z tohto 26 je zahraničných žiakov. Vyznamenaných  žiakov bolo  209, pochvál od triedneho učiteľa bolo 156, pochvál od riaditeľky školy bolo udelených 34.  Areál školy so športoviskami bude počas letných prázdnin otvorený na športovanie od 8.00 h do 20.00 h. Otváranie a kontrolu športovísk zabezpečuje poverený správca počas mesiacov júl a august. Je potrebné sa s nim spojiť telefonicky na tel. 0907732610. Správca bude otvárať multifunkčné ihrisko pre nahlásených záujemcov o športu a za využitie ihriska sa neplatí. 

Fejsbúkový profil  s množstvom krásnych aktivít Základnej školy Mierové námestie Handlová si pozrite na tomto odkaze

Základná škola Morovnianska cesta  

Ani základná škola na Morovnianskej ceste nebude cez leto úplne opustená. Riaditeľka Základnej školy, Elena Šoltysová, spresňuje: „Počas prázdnin by mala prebehnúť veľká oprava strechy, maľovanie a veľké upratovanie a na našej škole budú  "Letné školské aktivity" od 03.07.-14.07.2023 v čase od 06,00 - do 16,00 hod. Taktiež sme pripravili výlet žiakov školy a s detskou organizáciou Fénix, do Banskej Štiavnice. Športový areál ostáva počas leta otvorený k dispozícii pre verejnosť (bežecká dráha, futbalové ihrisko, doskočisko). Multifunkčné ihrisko bude prístupné iba po dohode so školníkom.“  Na opravu strechy školy mesto získalo 120 tis. Eur od Ministerstva školstva SR, ďalších 41. tis. eur pridá mesto. Na škole odovzdali 302 vysvedčení. S vyznamenaním prospelo 100 žiakov, pochvaly riaditeľom si 30.6.2023 odnieslo 40 žiakov. Triedni učitelia ocenili školskú aj mimoškolskú prácu žiakov 61 pochvalami. 

Fejsbúkový profil s množstvom krásnych aktivít Základnej školy Morovnianska cesta Handlová si pozrite na tomto odkaze

Mesto Handlová praje školákom krásne prázdniny a ďakuje všetkým pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom za ich prácu. 

Ilustračné foto:  Títo prváčikovia si vlani v septembri zasadli po prvýkrát do školských lavíc. Dnes sa už tešia na svoje prvé školské prázdniny.

Text a FOTO JP.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.