Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Voda na mestskom cintoríne už tečie

Dátum: 27.06.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1022
3 min. čítania
Voda na mestskom cintoríne už tečie

Rozsah poškodenia potrubia bol väčší ako sa predpokladalo. 

Koncom minulého roka nastala porucha na vodovode na mestskom cintoríne. Rozsah poškodenia potrubia bol po obhliadke väčší ako bol predpoklad. 

Oprava vodovodu si vyžiadala dlhší čas. Trvala takmer pol roka najprv z dôvodu klimatických podmienok (zimné obdobie), neskôr bolo potrebné počkať na vhodnú pretláčaciu techniku. Rozsah poškodení bol detekovaný na vetvách, ale aj hlavnom potrubí, ktoré vedie čiastočne popod komunikáciu a krížom cez parkovisko. Z dôvodu zachovania prístupovej cesty a parkoviska sa zvolila technológia riadeného vŕtania popod komunikácie a parkovisko. Oprava bola rozdelená na dve etapy:

Prvou etapou opravy bolo pretláčanie nového potrubia popod chodník (40m) a v druhej etape sa pretláčalo potrubie popod celé parkovisko (50m), vytvorila sa nová vodomerná šachta a vykonávali sa montážne práce v šachte. Nové potrubie bolo položené aj s detekčným vodičom, čo by malo pomôcť pri hľadaní potrubia v budúcnosti.

V okolí cintorína si ešte v týchto dňoch môžete všimnúť zábrany, postupne sa ešte bude upravovať okolie pri parkovisku. Celkové náklady na celú opravu vodovodu dosiahnu takmer 15 tis. Eur. Mesto a mestské spoločnosti  HATER HANDLOVÁ spol. s r. o. a Mestský bytový podnik Handlová zvažovali pri riešení tejto havárie viacero spôsobov opravy, napokon bolo uprednostnené riešenie s novým potrubím s dlhšou trvanlivosťou v tejto časti vodovodného potrubia. 

Voda je na mestskom cintoríne spustená od 25. týždňa. Počas nefunkčnosti vodovodu mesto Handlová osadilo na parkovisku suchú toaletu. Nájom toaliet mesto hradilo, tak ako opravu, z vlastného rozpočtu. Aktuálne sú už funkčné toalety v budove dome smútku, kľúče sa nachádzajú v pracovné dni do 17.00 u správcu.  

Mesto Handlová a správca cintorína ďakujú návštevníkom cintorína za pochopenie zároveň za to, že neplytvajú vodou. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.