Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Medzinárodný futbal malých žiakov už zajtra v Handlovej

Dátum: 26.06.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1257
3 min. čítania
Medzinárodný futbal malých žiakov už zajtra v Handlovej

Podporte malých futbalistov svojou účasťou. Bez vstupného.

Areál ZŠ Školská Handlová sa opätovne stane miestom futbalových nadšencov. Škola vychovávajúca malých futbalistov prepožičia svoje futbalové ihrisko viac ako 80 hráčom prvého stupňa základných škôl v desiatich družstvách na 7. ročníku Memoriálu Karola Matiaška.

Pozvanie mesta na turnaj prijali zástupcovia družobných miest zo Šárišápu (Maďarsko) Zábřehu (Česká republika) a Konopísk (Poľská republika) ako i našich handlovských škôl a zostavili družstvá malých futbalistov v dvoch kategóriách. (1. a 2. ročník a 3. a 4. ročník ZŠ)

Budeme radi, ak osobne prídete futbalistov podporiť. Slávnostný výkop a nástup je naplánovaný na zajtra 27.6.2023 o 10.00 h za účasti štatutárov miest, družstiev, syna Karola Matiaška, Petra Matiaška, a tento rok tiež  svojou prítomnosťou prídu podporiť hráčov legendy handlovského futbalu TJ Baník Handlová, ktoré vyhrali v roku 1973 majstrovský titul ČSSR žiakov . (Viac  o Majstroch  ČSSR z roku 1973 si prečítajte v samostatnom článku na tomto odkaze v našich aktualitách) Finálové zápasy žiakov končia o približne 16.00 h.

7. ročník Memoriálu Karola Matiaška sa po prvýkrát koná koncom júna a na verejnom priestranstve,. Predchádzajúce ročníky sa konali na športovej hale vždy koncom roka. Zmena miesta  a termínu konania memoriálu nastala pri prehodnocovaní kalendára celomestských podujatí začiatkom tohto roka.  Technicky turnaj zabezpečuje Centrum voľného času Handlová v spolupráci so Základnou školou Školská a Mestským futbalovým klubom Handlová s finančnou podporou mesta Handlová. Tešíme sa na všetkých.

PLAGAT_MEMORIAL_KAROLA_MATIASKA_2023
Plagát na 7. ročník memoriálu Karola Matiaška, Handlová 2023

Ilustračné foto a text: JP

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.