Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Odborné školy v transformujúcich sa regiónoch môžu čerpať 46 miliónov Eur

GALÉRIA
Dátum: 20.06.2023
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1692
3 min. čítania
Odborné školy v transformujúcich sa regiónoch môžu čerpať 46 miliónov Eur

Výzva z Fondu na spravodlivú transformáciu je určená pre hornú Nitru (Trenčiansky kraj, okresy Prievidza a Partizánske), Košický a Banskobystrický kraj.

Dnešný výjazd ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) Petra Balíka na Hornú Nitru sa konal v súvislosti s vyhlásením prvej výzvy z Programu Slovensko 2021 – 2027. Podmienky výzvy ako aj ďalšie informácie nájdete na stránke ministerstva po kliknutí na tento odkaz.

Tlačový brífing organizovalo MIRRI na Strednej odbornej škole Handlová (SOŠ) dnes 20.6.2023 za účasti ministra MIRRI Petra Balíka, predsedu TSK, Jaroslava Bašku, primátorky mesta Prievidza, Kataríny Macháčkovej, viceprimátora mesta Handlová, Radoslava Iždinského a súčasného riaditeľa SOŠ Handlová, Jozefa Barborku.

Zástupca primátorky mesta, Radoslav Iždinský prítomným ozrejmil, že mesto Handlová malo kedysi tri stredné školy a dnes tu ostala táto jediná. Ako ďalej uviedol: „Preto som veľmi rád, že pozornosť sa sústreďuje práve na Handlovú. Je to jediná stredná škola na území mesta a potrebuje investíciu. Je potrebné jej venovať pozornosť a zaoberať sa aj tým, aké je vekové zloženie pedagógov, či je škola atraktívna a podobne. Škola je viac ako 70 rokov súčasťou tohto mesta. Snažíme sa prepájať školu s mestom, základnými školami aj zamestnávateľmi, a aj keď nie sme zriaďovateľom tejto školy, snažíme sa jej pomáhať a prepájať dôležitých ľudí. Verím, že základ  školy je vynikajúci na to aby, sa stala modernou a perspektívnou školou do budúcnosti. Urobíme všetko preto aby tu škola ostala a verím, že vy, korí ste tu s nami, nám v tom pomôžete“, uviedol zástupca primátorky Handlovej.  

Na brífingu sa zúčastnili viacerí riaditelia stredných škôl z regiónu a v závere návštevy ministra si pozreli práve prebiehajúci projekt rekonštrukcie SOŠ Handlová. Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť na YouTube kanáli RTV Prievidza po kliknutí na tento odkaz.

Autor titulná foto:: Veronika Geletová, MIRRI, Fotogaléria a text: JP

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.