Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Obrovský úspech handlovských psovodiek

Dátum: 12.08.2022
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 1299
Obrovský úspech handlovských psovodiek

Handlovských víťazov môžete vidieť naživo pretekať v už tento víkend. 

Hoopers je nový šport v kynologickom svete a k nám prišiel pred tromi rokmi. Je to zjednodušená forma Agility, behu so psom cez prekážky. Hoopers neobsahuje skoky a je preto vhodný aj pre psov so zdravotnými problémami alebo priamo s telesným postihnutím. Rovnako je vhodný pre starších psov a šteniatka. V Hoopers sa pes ovláda cez prekážky na diaľku, musí mať teda výbornú disciplínu, bežať s radosťou a počúvať každý povel alebo znamenie svojho pána, psovoda.

Deti a mládež v Mestskom kynologickom klube Handlová si tento šport hneď obľúbili a pravidelne trénujú pod vedením Edit Oslancovej a Anny Solčanskej.

Majstrovstiev Slovenska, ktoré sa konali v Agility Klube Lazany 6. augusta, sa zúčastnili desiatky tých najlepších tímov zo Slovenska, z Čiech a Maďarska. Latka bola postavená vysoko a náročné parkúry rozhodkyne Martiny Kolevovej dokonale preverili rýchlosť, obratnosť a súlad psa so svojim pánom.

Mestský kynologický klub Handlová zaznamenal obrovský úspech, keď po dvoch bezchybných behoch v kategórii H1 veľkých psov nad 40 cm stáli na stupienku víťazov hneď dve naše mladé Handlovčanky, Diana Kyjaková (16) s krížencom Leom na prvom mieste a Sofia Polakovičová (14) s labradorkou Mayou na treťom mieste, čím získali tituly Majsterka Slovenska a Druhá vicemajsterka Slovenska v Hoopers.

Okrem toho sa súťaže zúčastnila aj naša nepočujúca labradorka Mini so Zuzanou Čokovou (16), ktorá v kategórii hendikepovaných psov obsadila prvé miesto a dokázala tým, že tento šport je naozaj pre každého. Neustále nám to tiež pripomína naša trénerka Edit Oslancová (76), ktorá sa aj vo svojom krásnom veku vyšplhala na štvrté miesto s Jack Russlom Bobíkom v kategórii H0 malých psov do 40 cm. Sériu ocenení doplnila naša externá členka Betka Gromovská (30) z Bratislavy, ktorá obsadila druhé miesto v kategórii H0 malých psov do 40 cm.

„Za týmito výsledkami je nielen množstvo práce a tréningov, ale aj trpezlivosti a lásky ku svojmu štvornohému parťákovi. Som rád, že v Handlovej máme mládež, ktorá sa nevzdáva po prvom ani druhom neúspechu, prekonáva prekážky a má schopnosti ukázať, čo v nich je, keď príde ich najväčšia chvíľa. Keď preberali svoje ceny, dievčatá plakali alebo sa smiali a ich trénerka Editka sa takmer vznášala od pýchy. Presne tieto emócie naša mládež potrebuje v dnešnej instantnej dobe, zažiť dlhodobé úsilie, pády, prehry a veľké víťazstvá, a to všetko so svojim najvernejším priateľom, o ktorého sa musia denno-denne starať,” povedal vedúci Agility Tomáš Gríger

„Po viacerých neúspešných pokusoch urobiť skúšku som išla na Majstrovstvá Slovenska s úplne malou dušičkou a veľkým stresom, ktorý zo mňa, našťastie, hneď po prvom behu opadol. Mojím cieľom bolo len úspešne spraviť skúšku, čo sa aj podarilo. Nikdy by som si nemyslela, že domov prídem s výhrou v kategórii, nie ešte s titulom Majster Slovenska. Som veľmi hrdá na môjho psíka Lea, s ktorým tvorím tím, veď práve on bol ten, kto si to na tréningoch odmakal. On síce nevie, aké víťazstvo sme dosiahli, ale určite si ešte dlho bude pamätať na chutnú odmenu, ktorú potom dostal,” povedala Diana Kyjaková, Majsterka Slovenska v Hoopers.

„Keď vyhlásili moje meno spoločne s titulom druhý vicemajster Slovenska moje oči sa naplnili slzami šťastia. Som veľmi rada, že sa moje dlhoročné trénovanie a snaha vyplatili,“ povedala Sofia Polakovičová, druhá vicemajsterka Slovenska v Hoopers.

POZVÁNKA NA VÍKEND 13. - 14. AUGUST 2022

Handlovských víťazov aj množstvo ďalších šikovných psíkov môžete vidieť naživo pretekať v Handlovej v sobotu 13. 8. 2022 v areáli Mestského kynologického klubu Handlová za futbalovým štadiónom na oficiálnej súťaži Augustový BOBO HOOP 2022.

EDIT_CUP__A_BOBO_HOOP_AUGUST

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.