Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Projekt „Spolu sme múdrejší“ v handlovských základných školách pokračuje

Dátum: 28.01.2022
Počet videní: 845
Projekt „Spolu sme múdrejší“ v handlovských základných školách pokračuje

Niektorých žiakov doučovanie motivovalo k väčšej usilovnosti.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania „Spolu múdrejší 3“ na mesiace január až jún 2022. Cieľom výzvy je podpora pre tie základné školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.

Všetky tri handlovské základné školy sa zapojili do projektu už v školskom roku 2021/2022 a na doučovanie detí získali od ministerstva minulý rok 11 700 eur. V tomto školskom roku dostanú na doučovanie žiakov 23 100 eur. „V projekte Spolu múdrejší pomáhajú učitelia žiakom, ohrozeným školským neúspechom. Pre mnoho žiakov je vyučovanie prostredníctvom výpočtovej techniky náročné. Žiaci zapojení do projektu pochádzajú väčšinou z málopodnetného prostredia. Na osvojenie vedomostí potrebujú títo žiaci viac času a je potrebné sa im venovať individuálne. Pre učiteľa ponúkol projekt priestor na vysvetlenie toho, čo bolo žiakom nejasné, dotrénovali v čom mali rezervy. U niektorých žiakov sa dostavili aj čiastkové úspechy, ktoré ich motivovali k väčšej usilovnosti,“ povedala školská metodička, Andrea Bacúšan Nevolná.

V Handlovej je podľa jej ďalších slov do projektu zapojených 16 vzdelávacích skupín, spolu 112 žiakov predovšetkým z ročníkov 1. - 4. „V súčasnej dobe majú žiaci problém aj pri návrate do škôl, opätovná socializácia je stále ťažšia čím sú deti dlhšie doma. Dúfame, že sa nám podarí udržať žiakov čo najdlhšie v školských laviciach a hlavne sa prikláňame k myšlienke, aby školy už neboli celoplošne uzatvárané, ale len na základe výskytu ochorenia Covid 19,“ doplnila Nevolná.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.