Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Osadenie nového dopravného značenia si vyžiadala prax

GALÉRIA
Dátum: 11.11.2021
Autor: Jana Paulínyová
Počet videní: 2798
Osadenie nového dopravného značenia si vyžiadala prax

V piatich lokalitách Handlovej nastala zmena v dopravnej situácii

Z dôvodu nárastu počtu motorových vozidiel a ukľudneniu dopravy, mesto Handlová pristúpilo k osadeniu ďalšieho dopravného značenia v piatich lokalitách. Mesto Handlová žiada vodičov aby nejazdili po pamäti a všímali si nové dopravné značenie, ktoré bolo nutné inštalovať napríklad  z dôvodu nedodržovania pravidiel cestnej premávky v oblasti zastavenia a státia v križovatke, jazde po chodníku pre chodcov a podobne. Hliadky MsP Handlová sa pravidelne stretávajú s porušovaním zákona o cestnej premávke, ale cieľom mesta Handlová nie je to, aby boli vodiči pokutovaní. Dôležitá je bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky, hlavne chodcov.

Aké nové dopravné značenie pribudlo a kde? 

  • Zákaz zastavenia na Ul. Cintorínskej z odbočky z hlavnej cesty I/9 (zaparkované autá bránili výhľadu). Zákaz platí aj z opačnej strany.
  • Zákaz vjazdu všetkým motorovým vozidlám na chodník na Mierovom námestí (chodník je určený chodcom, motoristi ho začali využívať po zjednosmernení premávky pri Základnej škole Mierové námestie)
  • Zákaz zastavenia za handlovským domom kultúry pri múre domu kultúry zo strany zadného vstupu do podnikateľského inkubátora (motorové vozidlá parkujúce pri stene domu kultúry bránili vjazdu záchranných zložiek a výjazdu vozidlám zaparkovaným na parkovacej ploche)
  • Zákaz zastavenia na odbočke z ulice SNP k obchodnému reťazcu na Ul. SNP (neprehľadnosť križovatky, zvýšený pohyb obyvateľov)
  • Značenie obytnej zóny (značenie bolo nutné osadiť z dôvodu platného projektu dopravného značenia po presune značiek Obytná zóna a Zákaz zastavenia v predchádzajúcom období)

Príslušníci Mestskej polície Handlová budú aktuálne vodičov na zmenu upozorňovať a v prípade hrubého porušenia predpisov postupovať v zmysle ustanovení Zákona o cestnej premávke. Celkové  náklady na osadenie a nákup dopravného značenia sú vo výške 1000 eur a sú hradené z rozpočtu mesta Handlová. Mesto Handlová ďakuje všetkým účastníkom cestnej premávky za dodržovanie ustanovení Zákona o cestnej premávke a vzájomnú ohľaduplnosť.

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.