Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mesto nebude zverejňovať neplatičov počas núdzového stavu

Dátum: 30.03.2021
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 962
Mesto nebude zverejňovať neplatičov počas núdzového stavu

Zoznam dlžníkov zverejňujú samosprávy v súlade so zákonom č. 563/2009 Z. z.

Mesto Handlová  avizovalo v máji minulého roka, že v januári 2021 zverejní zoznam dlžníkov. Zoznam dlžníkov zverejňujú samosprávy pravidelne v súlade so zákonom o správe daní č. 563/2009 Z. z. (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých predpisov.

Mesto Handlová zverejňovalo zoznamy daňových dlžníkov k 31. 12. predchádzajúceho roka, u ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla u fyzickej osoby 160 € a u právnickej osoby 1 600 €.  Mesto Handlová využíva na vymáhanie nedoplatkov všetky právne normy (v súlade s daňovým poriadkom), vlastnú exekučnú činnosť a služby súdnych exekútorov.

V prípade, že nastávajú u obyvateľov problémy s platením si svojich záväzkov, je snahou mesta nastaviť splátkový režim, je však potrebné kontaktovať  pre konzultáciu odd. daní a poplatkov mesta, MsÚ Handlová, Námestie baníkov 7, tel.: 046 519 25 16. 

V roku 2021 mesto Handlová nebude zverejňovať neplatičov, ktorí k 31. 12. 2020 boli mestu dlžní. Vzhľadom na aktuálnu situáciu, kedy je od vlani pozastavená exekučná činnosť, ako aj mimoriadne náročné obdobie pre jednotlivcov a podnikateľské subjekty (COVID-19), k takému kroku mesto pristúpi po skončení vyhlásenia núdzového stavu v SR.

Zároveň mesto dáva do pozornosti, že keď je ochota zo strany neplatiča, nájde sa riešenie, a preto vyzýva všetkých neplatičov, aby sa snažili svoje záväzky voči mestu splatiť.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.