Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Handlovské školy sa otvoria v pondelok 22. 2. 2021. Nie však všetky

Dátum: 18.02.2021
Autor: Mestský úrad Handlová
Počet videní: 4305
Handlovské školy sa otvoria v pondelok 22. 2. 2021. Nie však všetky

Deti 1. stupňa sa po dlhých mesiacoch vrátia do svojich tried.

V Handlovej sa otvorí  1. stupeň v dvoch z troch základných škôl v pondelok 22. 2. 2021. Do základných škôl, základnej umeleckej školy a škôlky budú môcť nastúpiť deti, ktorých sa aspoň jeden zákonný zástupca preukáže negatívnym výsledkom antigénového (AG) testu na COVID -19, nie starším ako sedem dní. Samospráva pomôže rodičom a zamestnancom škôl s testovaním, aby uľahčila návrat detí do tried.

Na dnešnom rokovaní krajského krízového štábu v Trenčíne regionálni hygienici konštatovali, že nemajú žiadnu právnu oporu na vydanie zákazu otvárania škôl a školských zariadení v bordových okresoch, preto jediným možným je odporúčanie otvoriť školy a školské zariadenia, pričom je na zriaďovateľovi, aby zvážil aktuálnu situáciu.  Podľa primátorky mesta Handlová, Silvie Grúberovej: Situácia je pomerne zložitá v tom, že na jednej strane sme veľmi radi, že umožníme deťom návrat do školských lavíc, na druhej strane však vieme, že naše nemocnice bijú na poplach. Obávam sa toho, či nám otvorenie škôl nespôsobí zvýšenú chorobnosť. Preto je veľmi ťažké rozhodnúť. Prosím všetkých rodičov, aby sledovali svoj zdravotný stav a ak budú mať podozrenie na ochorenie, preverili si ho a neriskovali prípadné zatvorenie škôl, či tried, o ktorom by následne rozhodol regionálny hygienik,“ a dodala, že sa v prvom rade musia štatutári opierať o stanovisko odborníkov, epidemiológov a príslušného regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Podmienkou nástupu dieťaťa do školy a škôlky je negatívny test aspoň jedného rodiča

Zriaďovateľ po dohovore s riaditeľmi základných škôl umožní testovanie antigénovými testami určené pre zákonných zástupcov detí a pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl. Testovanie pre zákonných zástupcov prebehne počas víkendu 20. a 21. februára od 8.00 h do 18.00 h s dvomi prestávkami a to od 12.00 h do 12.45 h a od 16.00h do 16.30 h. Podrobné informácie a inštrukcie k testovaniu, ako aj k návratu detí do škôl, rodičia dostanú prostredníctvom informačných kanálov jednotlivých škôl.

Nebude sa otvárať Základná škola Mierové námestie

V základnej škole Mierové námestie od pondelka 22. 2. 2021 nebude prebiehať prezenčná forma  vzdelávania z dôvodu PN pedagógov. V nezáväznom prieskume prejavilo záujem o nástup do školy 77 % rodičov. Školský klub detí (ŠKD) bude fungovať iba pre rodičov z kritickej infraštruktúry v čase od 6.00 h do 16.00 h. Škola pokračuje v dištančnej forme vzdelávania.  

Základná škola Školská v pondelok 22. februára otvorí 1. stupeň

Základná škola Školská obnoví prezenčnú formu vzdelávania pre žiakov 1. stupňa. ŠKD bude fungovať pre všetkých rodičov, ktorí splnia požiadavky nástupu dieťaťa do ŠKD v čase od 6.00 h do 16.00 h, fungovať bude tiež školská jedáleň. V nezáväznom prieskume prejavilo záujem o nástup do školy 90 % zákonných zástupcov. Škola vie zabezpečiť aj dištančné štúdium pre žiakov, ktorí ostanú doma.

Základná škola Morovnianska cesta v pondelok 22. februára otvorí 1. stupeň

Základná škola Morovnianska cesta obnoví prezenčnú formu vzdelávania pre žiakov 1. stupňa. ŠKD bude fungovať pre všetkých rodičov, ktorí splnia požiadavky nástupu dieťaťa do ŠKD v čase od 6.00 h do 16.00 h, fungovať bude školská jedáleň. V nezáväznom prieskume prejavilo záujem o nástup do školy 70 % zákonných zástupcov. Škola vie zabezpečiť aj dištančné štúdium pre žiakov, ktorí ostanú doma.

Materská škola ul. SNP a jej elokované pracoviská budú otvorené od pondelka 22. februára

V nezáväznom prieskume prejavilo záujem o návštevu MŠ 65 % zákonných zástupcov detí. Materská škola vrátane elokovaných pracovísk zabezpečí všetky služby MŠ.

Základná umelecká škola bude vyučovať v zmysle platných opatrení a otvorí svoje brány v pondelok 22. 2. 2021 pre 1. stupeň výučby individuálnych odborov (okrem spevu a dychových nástrojov). Ostatné kolektívne odbory budú naďalej pokračovať v dištančnej forme vzdelávania.

V Handlovej v školskom roku 2020/2021 navštevuje 1. stupeň troch základných škôl, ktoré zriaďuje mesto, spolu 542 detí a materskú školu so všetkými elokovanými pracoviskami, navštevuje 362 detí.

JP

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.