Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Základné informácie

Karanténna stanica pre psov mesto Handlová

 

Karanténnú stanicu spravuje v rámci mesta Mestská polícia Handlová, je určený pre odchytených túlavých psov.

 

Karanténná stanica pre psov je otvorená pre verejnosť:

Pondelok, Streda, Piatok od 15.00-16.00 h

 

Adresa: Pstruhárska ulica, areál f. ZAREZ s. r. o.,

Zodpovedný správca: Pavol Jaško

Útulok v Handlovej dozoruje MVDr. Vladimír Petráš.

Informácie o psoch poskytuje Mestská polícia - kontakt: 046/168 00, 5475 007

 

V karnténnej stnaici pre psov  sú umiestňovaní odchytení túlaví alebo odovzdaní túlaví psi. Mestská polícia zisťuje vlastníkov, resp. držiteľov psov, ktorí porušili povinnosti držiteľov psov v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Handlová č. 10/2005. U každého odchyteného túlavého psa je vykonané veterinárnym lekárom základné vyšetrenie a určuje karanténu dobu, počas ktorej je pes umiestnený v karanténnej časti útulku. V prípade potreby sú podávané psom odčervovacie prostriedky. V prípade, že sa neprihlási ani nezistí vlastník, resp. držiteľ psa, je po ukončení doby karantény pes premiestnený do kotercovej časti a počas vykonávania čistenia a kŕmenia správcom útulku je vypúšťaný do výbehovej časti útulku. Pes je vhodným spôsobom cez mestské a regionálne mádia ponúknutý záujemcom do vlastníctva. V prípade, že nik neprejaví o psa záujem, je pes utratený veterinárnym lekárom. 

Útulok pozostáva z:

1.karanténa časť - 5 kotercov, 4x4 m2 a 1x7 m2,

2.kotercová časť - 7 kotercov, od 6 m2 do 14 m2,

3.výbehová časť - cca 50 m2.

V karanténnej stanici pre psov je  zavedená elektrická energia, pitná voda a verejné osvetlenie. V roku 2007 sú plánované niektoré stavebné úpravy, ako vybetónovanie celej plochy útulku, náterové práce, opravy podláh v kotercoch a opravy a výmeny búd úpre psov. Je naplánované aj rozšírenie výbehovej časti útulku o ďalších cca 50 m2. Kŕmenie psov vykonáva správca 1xdenne, granulované krmivo zabezpečuje MsP. Psom do veku 6 mesiacov je podávané krmivo so zvýšeným množstvom vytamínov - prevažne v konzervách.

 

Karanténna stanica Handlová

 

Karanténnu stanicu spravuje v rámci mesta Mestská polícia Handlová, ktorá je určená pre odchytených túlavých psov na území mesta Handlová a jej častí Nová Lehota a Morovno.

 

Prevádzkový čas:

Pondelok, Streda, Piatok od 15.00-16.00 h

 

Adresa: Pstruhárska ulica – areál bývalého záhradníctva, 97251 Handlová

Zriaďovateľ karanténnej stanice: Mesto Handlová, Námestie baníkov 7, 97251  Handlová

Prevádzkovateľ: Mestská polícia Handlová, Námestie baníkov 8 Handlová

Zodpovedný správca: Pavol Jaško

Veterinárny dozor zabezpečuje: MVDr. Tomáš Hegedüs, Potočná 36, 97251 Handlová

Zverejňovanie odchytených psov: www.handlova.sk

Informácie o psoch poskytuje Mestská polícia nepretržite - kontakt: 046/168 00, 5475 007, 0905 499 384

 

Karanténna stanica Handlová (mestský útulok) je zariadenie, určené na držbu pre odchytených túlavých alebo nájdených psov s neznámym zdravotným stavom na území mesta Handlová, jeho častiach Nová Lehota a Morovno, ktorých držiteľ nie je známy.

Karanténna stanica bola zriadená 1.1.2002 a jej prevádzkovanie prebieha v zmysle zákona č. 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov a vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva SR č. 123/2008 Z.z. o podrobnostiach o ochrane spoločenských zvierat a o požiadavkách na karanténne stanice a útulky pre zvieratá.

Pravidlá prevádzky karanténnej stanice, vzťahy pri zabezpečovaní odchytu, umiestnenia, vydávania, videncie a starostlivosti o psov sú zabezpečované v zmysle Prevádzkového poriadku karanténnej stanice pre odchytených túlavých psov v Handlovej v aktuálnom znení.

Karanténna stanica pozostáva z:

karanténna časť - 4 koterce,

kotercová časť - 7 kotercov,

celková plocha kotercov -  51 m²,

výbehová časť – 311 m²

 Pozrite si aktuálnu fotogalériu psíkov. Kliknite sem.


 

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka