Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Vypracovanie projektovej dokumentácie pre rekonštrukciu Domu kultúry (2005 - 2006)

 

Nová tvár Domu kultúry - čerpáme prostriedky z Phare

 

Návrh  na rekonštrukciu a modernizáciu Domu kultúry  je záležitosť, ktorá ovplyvní oblasť kultúry v meste Handlová na ďalšie obdobie. Zmyslom rekonštrukcie je nielen šetrenie prevádzkových nákladov zateplením budovy, výmenou okien a vykurovacieho systému ale aj nové pódium, nové priestory pre neziskové organizácie a  centrum voľného času RELAX , audiovizuálna klubovňa, sprístupnenie hvezdárne. Dom kultúry  by sa mal stať rušným centrom kultúrno – spoločenského diania  v našom meste pre všetky vekové  kategórie a záujmové skupiny.

 

  • Mesto bolo úspešné v získaní grantu na projekt ,,Vypracovanie projektovej dokumentácie pre rekonštrukciu Domu kultúry“.Ten  bol podaný v auguste 2005 v rámci Grantovej schémy na podporu prípravy miestnych a regionálnych projektov na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja SR .
  • Projekt bol schválený 30.11.2005 a mesto podpísalo zmluvu o poskytnutí grantu vo výške 48 948,75 EUR. Projekt bol realizovaný do septembra 2006  a jeho výsledkom je spracovaná projektová dokumentácia. Mesto sleduje možnosti možnosti vyfinancovania samotnej investície.
  • Finančné zabezpečenie je hradené z prostriedkov PHARE.
  • Dňa 25.4.2006 sa v Dome kultúry zišli všetci, ktorých zaujíma ako bude toto multifunkčné zariadenie vyzerať. Diskusie sa zúčastnila aj  hlavná architektka projektu Ing. Arch. Zuzana Boďová, riaditeľka DK Mgr. Jarmila Žišková. Tie v úvode predniesli celkový koncept modernizácie.
  • Do konca mája 2006 bude spracovaná obrazová dokumentácia projektu a bola verejne odprezentovaná.
  • Nový Dom kultúry by mal byť rekonštruovaný na etapy.
  • Získanie prostriedkov na vytvorenie projektu je sľubným predpokladom na získanie ďalších prostriedkov na samotnú realizáciu rekonštrukcie.
  • Je potrebné naň urobiť nový projekt, ktorý naplní vytvorené vízie.

 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka