Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Výhody plávania

Plávanie pre zdravie,

krásu i pohodu

na plavárni v Handlovej

Plávanie je športom pre každého. Možno pri ňom relaxovať, schudnúť, ale i nabrať svaly. Všetko závisí od toho, pre akú techniku a intenzitu sa rozhodnete.
Plávanie je ideálna činnosť pre ľudí všetkých vekových kategórií a schopností. Môže byť aktívne, vykonávané ako cvičenie alebo len ako zábava, ktorá je pre handlovčanov dostupná na Plavárni takmer celý rok. Plávanie je zdravá aktivita, ktorú môžete vykonávať po celý život a má blahodárne účinky na Vaše fyzické i duševné zdravie.

Ak sa vám páči byť vo vode,

tu sú niektoré výhody
 

Fyzické výhody

  • Kardiovaskulárne Fitness: Plávanie je kvalifikovaná ako aeróbne cvičenie. Znižuje krvný tlak a riziko mozgovej mŕtvice. Keď ste aeróbne fit, vaše telo využíva kyslík k udržaniu pohybu efektívnejšie.
  • Svalová sila: plávanie ako cvičenie vyžaduje, aby sa všetky svaly koordinovali súčasne. Voda vytvára väčší odpor ako vzduch, takže pohyb vo vode je náročnejší, avšak bez nadmerného tlaku na kosti, kĺby a svaly, pretože tlak vody sa chová ako ochranné zariadenie okolo tela. Berie na odstránenie nadmerného tlaku na kosti, kĺby a svaly. Je to jedna z najbezpečnejších foriem fyzického cvičenia, akú môžete nájsť. Ak trpíte bolesťami kĺbov, potom kúpanie je pre Vás to „ pravé – orechové „. Bežne sa používa ako rehabilitácia po úrazoch alebo chirurgických zákrokoch.
  • Chudnutie: Počas 30 minút plávania je možné spáliť 260 kalórií. Nízka teplota vody tiež stimuluje krvný obeh a metabolizmus. Zrýchli sa metabolizmus a tukové rezervy sa spaľujú rýchlejšie ako zvyčajne. Preto je vhodné zaradiť do svojho programu na redukciu hmotnosti plávanie či AQUAAEROBIK ( cvičenie vo vode ).

Mentálne výhody

  • Odstraňuje strach z vody: Väčšina detí sa veľmi bojí vody. Táto obava sa má odstrániť v mladom veku, aby sa nevypestovala fóbia.
  • Znižuje stres: Kúpanie a plávanie vás núti regulovať dýchanie a umožňuje tak väčší prívod kyslíka do svalov. Pomáha tiež pri masáži svalov a zmierňuje stres.
  • Spoločenská činnosť: Je to výborný spôsob ako nadviazať nové priateľstvá, zasmiať sa a byť „ v pohode „.

Ako náhle začnete plávanie, zistíte, že byť vo vode je návykové a vaše telo bude túžiť dostať sa do vody a pohybovať sa v nej. Dôvodom je, že všetky časti tela sa vo vode hýbu, zatiaľ čo myseľ má odpočíva a je v pokoji. Zoberte uterák a plavky, radi vás uvidíme v priestoroch Plavárne mesta Handlová. Otváracie hodiny a cenník nájdete po kliknutrí sem.
 


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka