Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Voľby do európskeho parlamentu 2009

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška rozhodnutím

č. 2/2009 z 8. januára 2009 vyhlásil voľby do Európskeho parlamentu na sobotu 6. júna 2009.

EURÓPSKE VOĽBY 2009

Výsledky v meste Handlová

v súbore na stiahnutie nižšie.

Infomácie pre voličov

Voľby sa budú konať v sobotu 6. júna 2009
7.00 hod. -22.00 hod.

Občan iného členského štátu EÚ, ktorý má povolený trvalý pobyt v SR, bude zapísaný do zoznamu voličov v obci jeho trvalého pobytu na základe predloženia žiadosti a vyhlásenia. Žiadosť a vyhlásenie je potrebné predložiť najneskôr do 27.4.2009.

An EU citizen already holding a premanent resident,s permit in the Slovak Republic and wishing to vote in the European Parlamentary Elections in the Slovak Republic, will be enroll into the Electrolar Register in his/her place of premanent residence upon application form and declaration. Application for enrol into the  Electrolar Register hand into municipal office, no later than April 27, 2009. Example application form and declarationf is below.
 

Voličské preukazy sa vydávajú pre občanov SR v meste Handlová do 4.6.2009 na sekretariáte prednostu MsÚ, tel. 046/ 519 25 33, kancelária č.26, 1. poschodie.
 

Voličom bude doručené oznámenie o čase a mieste konania volieb a zoznam kandidátov do 17.5.2009.

 POZOR ZMENA VOLEBNÝCH OKRSKOV

 Oproti volebným okrskom, ktoré boli v predchádzajúcich voľbách, došlo k zmene v okrskoch na Morovnianskom sídlisku.

Aby sme vyšli v ústrety voličom, ktorí museli prejsť k volebným urnám cez množstvo schodov, došlo k presunu okrskov č. 3,5,6 do MŠ MC, kde je vstup bezbariérový.

V súboroch na stiahnutie nižšie si môžete pozrieť harmonogram organizačnotechnického zabezpečenia v meste Handlová s organizačným štábom, informácie pre voliča, zákon o voľbách do Európskeho parlamentu, vzory žiadostí občana iného štátu, ktorý sa chce zúčastniť volieb do EÚ. 

VOLEBNÁ KAMPAŇ

Kandidujúpcim subjektom dávame do pozornosti VZN mesta Handlová č.4/2009 o plagátových plochách pre potreby volebnej kampane do Európskeho parlamentu. V súbore nižšie nájdete aj čísla kandidujúcich subjektov, ktoré vylosovala ÚVK.
Pre podrobnejšie informácie navštívte stránku www.civil.gov.sk, link ,, Voľby do Európskehoparlamentu". 

VZDANIE SA KANDIDATÚRY
POLITICKEJ STRANY
ÚSTREDNÁ VOLEBNÁ KOMISIA
1. júna 2009

Podľa § 16 ods. 3 zákona č. 331/2003 Z. z. o voľbách do Európskeho parlamentu v znení neskorších predpisov Ústredná volebná komisia oznamuje, že politická strana Rómska iniciatíva Slovenska 1. júna 2009 vzala späť kandidátnu listinu pre voľby do Európskeho parlamentu v roku 2009.

V súlade s § 18 ods. 6 citovaného zákona Ústredná volebná komisia žiada okrskové volebné komisie, aby hlasovacie lístky Rómskej iniciatívy Slovenska s číslom 12 nerozdávali voličom vo volebnej miestnosti.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka