Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4

Tlačové správy 2018

Tlačová správa Handlová, 19.7.2018 V Handlovej sa v lete bude nakrúcať film

Handlová sa počas leta stane miestom nakrúcania filmu  "Leto s Bernardom". Hraný celovečerný film je určený do kín a televízie, na Slovensku bol podporený Audiovizuálnym fondom a RTVS a vzniká v slovensko-nemeckej koprodukcii. Za slovenskú stranu je producentom filmu spoločnosť Silverart, s.r.o. Režisérkou filmu je Slovenka žijúca v Nemecku Martina Saková, ktorá je zároveň aj spoluautorkou scenára. V meste Handlová plánuje štáb nakrúcať v období od 28. júla do 25. augusta 2018. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Tlačová správa Handlová, 11.7.2018 V handlovských základných školách si prevzala vysvedčenie viac ako tisícka žiakov, stovky prospeli s vyznamenaním. Cez prázdniny sa bude robiť údržba škôl

Handlovská samospráva je zriaďovateľom troch základných škôl (ZŠ) a základnej umeleckej školy (ZUŠ). V posledný deň školského roka 2017/2018 si prevzalo vysvedčenie spolu 1131 žiakov základných škôl, z čoho prospelo s vyznamenaním 431 žiakov a pochvaly od riaditeliek škôl resp. triednych učiteľov za reprezentáciu školy, mimoškolské aktivity a samozrejme aj za výborný prospech si prevzalo 395 žiakov. Základná umelecká škola v Handlovej odovzdala spolu vysvedčenia vo všetkých štyroch umeleckých odboroch (hudobnom, výtvarnom, tanečnom a literárno-dramatickom) 298 žiakom, z ktorých 267 prospelo s vyznamenaním. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová 28.6.2018 Handlovskí poslanci rokovali pred prázdninami vypočuli si otázky obyvateľov na tému rekonštrukcie plavárne, výstavby nákupného centra

Vo štvrtok 28. júna 2018 sa vo Veľkej zasadacej miestnosti Mestského úradu Handlová konalo 38. rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Handlová. Handlovskí poslanci prerokovali okrem iného určenie počtu poslancov MsZ mesta Handlová pre volebné obdobie 2018 - 2022 a určenie volebných obvodov pre voľby do orgánov samosprávy mesta 2018, upravili výšku príspevku na úhradu stravy v materskej škôlke. Rokovanie  s deviatimi bodmi viedol primátor mesta Ing. Rudolf Podoba a v závere obyvatelia diskutovali aj na tému výstavby kúpaliska, nákupného centra a handlovského parku. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová 21.6.2018 Ako sa robí Cesta rozprávkovým lesom sa chodili učiť do Handlovej. Rodinné podujatie organizujú Handlovčania po štyridsiatykrát a verejne pozývajú tých, ktorí stáli pri jeho zrode

V sobotu 23. júna 2018 sa od 10.00 h sa na lúke na Jednej studničke bude konať 40. ročník podujatia Cesta rozprávkovým lesom. Handlová pozýva prvých organizátorov, deti, rodičov a starých rodičov a všetkých štyridsiatnikov. Prvý vstup do lesa bude o 10.30 h, posledný o 13.00 h a okrem rozprávkovej cesty lesom ponúkajú organizátori lúku plnú atrakcií a hier. O 12.40 h by sa pódium malo zaplniť 40tnikmi a tými, ktorí stáli pri zrode podujatia. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová, 18.6.2018 Na strelnici v Handlovej súťažili aj majstri sveta

Mariette, Kuchenreuter, Cominazzo, Donald Malson sú disciplíny strelcov z historických zabraní. Majú rôzne názvy, ktoré vznikajú podľa historických udalostí, výrazných osobností. Nastrieľať z historických zbraní čistú stovku dokážu majstri, ktorí majú nielen pevnú ruku, ale sú aj tak trochu chemici. „Namiešať“ správnu zmes pušného prachu, doplniť vlastnoručne vyrobenými olovenými guľami robí zo súťažiacich nielen majstrov strelcov. Slovenský strelecký zväz, Slovenská asociácia strelcov z predoviek a Športovo – strelecký klub Handlová organizovali v sobotu 16. júna 2018 na handlovskej strelnici 7. kolo Prvej streleckej ligy historických zbraní. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová, 18.6.2018 Čestným darcom krvi sa poďakoval primátor Handlovej v obradnej sieni mesta. Darovať krv môžete v Handlovej už tento piatok

Vďaku čestným darcom krvi uplynulý týždeň prejavil na troch stretnutiach primátor Handlovej Rudolf Podoba. Na jeho pozvanie sa zišli na pôde mesta darcovia, ktorí v období rokov 2012 -2017 získali od Slovenského červeného kríža bronzovú, striebornú, zlatú, diamantovú Janského plaketu a Kňazovického medailu. Spolu obdržali pozvanie 119 darcovia z Handlovej. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová, 15.6.2018 Kosenie 33 hektárov verejných priestranstiev spomalilo daždivé počasie. Pomôcť môžu obyvatelia

Začiatkom mája sa v Handlovej začalo s prvou z troch plánovaných kosieb verejných priestranstiev. Klimatické podmienky posúvajú plánované termíny kosieb a samospráva v spolupráci so správcom verejnej zelene HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o. žiadajú obyvateľov o trpezlivosť a spoluprácu, hľadajú nových koscov. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová, 15.6.2018 Bezpečnosť chodcov vs. verejná zeleň

Ulica M.R. Štefánika (popri železničnej trati) v Handlovej sa potom, čo bola odklonená ťažká nákladná doprava z centrálnej mestskej zóny stala frekventovanejšou. Situáciu sa z dôvodu bezpečnosti chodcov a plynulosti cestnej premávky mesto rozhodlo riešiť výstavbou nového chodníka a rekonštrukciou cesty Ul. Švermova (betónová časť komunikácie). Výmenou za bezpečnosť obyvateľov je výrub šiestich stromov na Ul. M.R. Štefánika. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlova, 31.5.2018 Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Handlová rozhodli o použití rezervného fondu.

Záverečný účet mesta Handlová poslanci schválili a rozhodli o použití rezervného fondu na rekonštrukciu prístreškov na autobusových zastávkach. Na troch základných školách v meste Handlová si po prvý krát v septembri do školských lavíc sadne 127 prvákov a bude opäť otvorený aj nultý ročník. Celú tlačovú správu nájdete na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová, 3.5.2018 Keď sa križujú inžinierske siete alebo porucha na vodovodnom potrubí opravená

V pondelok 30.4.2018 v popoludňajších hodinách pred plavárňou v Handlovej na Ul. 1. mája 99 vyvierala z chodníka voda. Na túto skutočnosť upozornili obyvatelia mesta. Celú tlačovú správu nájdete v súbore na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová, 2.5.2018 V handlovskej letnej čitárni s novinkou

Prečítať si knihu na námestí na terase si môžete aj toto leto.Mestská knižnica Handlová pozýva od 2. mája do Letnej čitárne. Príďte si posedieť s príjemnou knihou, bezplatne si prečítať noviny a časopisy. Letná čitáreň je otvorená v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 h na Námestí baníkov 3 (v Dome kultúry) až do konca septembra. Minulý rok bola otvorená po prvýkrát. Celú tlačovú správu nájdete v súbore na stiahnutie po kliknutí sem.

Handlová, 26.4.2018 Handlovskí poslanci upravili rozpočet  a boli informovaní o spôsobe vybavenia petície

V poradí 36. rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Handlová (MsZ) sa konalo podľa schváleného plánu zasadnutí vo štvrtok 26.4.2018. Rokovanie otvoril primátor mesta Rudolf Podoba. V dvanástich bodoch rokovania sa poslanci venovali tretej úprave rozpočtu mesta, novému Všeobecne záväznému nariadeniu mesta, ale aj informácii o petícii obyvateľov, týkajúcej sa pilotného projektu ekologických toaliet pre psov. Celú tlačovú správu nájdete v súbore na stiahnutie po kliknutí sem.

Tlačová správa Handlová 12.4.2018 V Handlovej zvolili hlavného kontrolóra mesta

Vo štvrtok 12. apríla 2018 sa vo Veľkej zasadacej miestnosti Mestského úradu Handlová konalo Mestské zastupiteľstvo mesta Handlová, na ktorom bol zvolený hlavný kontrolór mesta, nakoľko súčasnej hlavnej kontrolórke skončilo po šiestich rokoch funkčné obdobie. Rokovanie viedol primátor mesta Ing. Rudolf Podoba. Poslanci zvolili Ing. Danu Bedušovú. Celú tlačovú správu nájdete v súbore na stiahnutie po kliknutí sem.

Tlačová správa Handlová, 6.4.2018 Mestské organizácie v Handlovej bez elektriky. Mesto žiada o trpezlivosť

Vo štvrtok 12. apríla 2018 v čase od 7.30 h do 13.30 h bude v centre mesta Handlová prerušená distribúcia elektrickej energie, ktorá sa dotýka mestských organizácií. Mestské zastupiteľstvo, na ktorom sa bude voliť hlavný kontrolór, sa bude konať podľa plánu. Celú tlačovú správu nájdete v súbore na stiahnutie po kliknutí sem.

Tlačová správa Handlová, 1.3.2018 Nocľaháreň v Handlovej má svoje opodstatnenie

Handlovská samospráva dáva do pozornosti opäť službu nocľahárne pre ľudí bez domova. Nocľaháreň v mestskej neziskovej organizácii Jazmín v Handlovej funguje od novembra 2017 ako prevencia, aby ľudia bez prístrešia mali kde prespať v zimnom období. V Handlovej sa osvedčila. Minulé dve zimy nocľaháreň poskytla viac ako 700 nocľahov. Od novembra 2017 do februára 2018 spolu poskytla 204 nocľahov. Celú tlačovú správu nájdete v súbore na stiahnutie po kliknutí sem.

Tlačová správa Handlová, 1.3.2018 Kam kráča horná Nitra? Aj o tom bolo rokovanie handlovských poslancov

34. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Handlová v tomto volenom období sa konalo  vo štvrtok 22. februára 2018 s pätnástimi bodmi rokovania. Otvoril ho primátor mesta Rudolf Podoba a trvalo do podvečerných hodín, diskutovali aj obyvatelia. Celú tlačovú správu nájdete v súbore na stiahnutie po kliknutí sem.


 

dnes je: 20.7.2018

meniny má: Iľja, Eliáš

webygroup

English version
Úvodná stránka