Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Sauna pre krásu a zdravie

Objavte zázračné účinky sauny!

Príďte relaxovať

na Plaváreň mesta Handlová!
Kontakt a telefonické objednávky
Pokladňa 046/5475 464,0918911401
Kancelária 046/5475 736, mobil 046/3810793.


Saunovanie uvoľňuje telo i dušu, nervové napätie, prináša psychickú a fyzickú relaxáciu a regeneráciu síl. Sauna dokáže uviesť telo a dušu do harmonického a rovnovážneho stavu. Sauna je prameňom mladosti, pomáha posilňovať krvný obeh, skvalitňuje činnosť srdca a oživuje pleť.

Pozitívne účinky fínskej sauny

Klasická horúca sauna s nižšou vlhkosťou pri teplote 95 - 105°C. Jej účinkom je predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela a tým napomáha oslobodiť náš organizmus od škodlivých látok. V horúcom a suchom vzduchu zahynú baktérie a vírusy. Je preto všeobecne uznávaným očistným prostriedkom na zvyšovanie obranyschopnosti organizmu a tiež obrazom aktívneho prístupu k otužovaniu, súčasťou celoročného životného štýlu.
Kto navštevuje saunu pravidelne, každý týždeň alebo dva, mal by byť chránený proti vírusovým ochoreniam.
Saunovanie sa nedoporučuje: po požití alkoholu, ak máte vysoký krvný tlak, kožné choroby, alergiu, srdcové ťažkosť alebo aj ak máte nádchu, chrípku alebo respiračné choroby.

 

Prednosti INFRASAUNY

Je najnovšou generáciou medzi saunami, ktorá sa dostala do popredia wellnesu a fitnessu. Už počas tridsiatich minút pohodlnej relaxácie dosiahnete taký stupeň potenia sa, ako pri teplovzdušných saunách za 2 až 3 hodiny a to pri nižšej teplote!
Okrem mimoriadne viditeľných výsledkov pri problémoch s nadváhou, formovaní postavy, celulitíde a skrášlení pleti, je veľmi účinnou metódou pri znižovaní stresu, napätia, únavy a pri nabíjaní energie.
Prístroj má viaceré pozitívne vedľajšie účinky vďaka čomu je infrasauna využívaná aj lekármi či prírodnými liečiteľmi: pravidelne sa opakujúce nádchy, zápalové ochorenia a alergie miznú po používaní vodorovnej infrasauny, znížujú sa bolesti kĺbov, a tiež pomáha aj pri problémoch s ekzémami a s extrémne suchou pokožkou.

Prečo je vodorovná infrasauna omnoho výhodnejšia a bezpečnejšia v porovnaní s kabínovými infrasaunami?

  1. Môžu ju používať aj ľudia, ktorým saunovanie nevyhovuje, pretože hlava nie je vystavená priamemu teplu z infrasauny.
  2. Je možné ju odporučiť aj ľuďom so srdcovo – cievnymi problémami, pretože ležíme a záťaž na chrbticu, cievy a srdce je omnoho nižšia.
  3. Toxické látky sa z tela vylučujú rýcheljšie a ľahšie pretože celé telo je uvoľnené.
  4. Rozmiestnenie tepla je v súlade so základnými parametrami pre ľudské telo - "chladná hlava, teplé nohy".
  5. Je možné nastaviť teplotu zvlášť pre hornú aj spodnú časť. Možno ju odporučiť aj v prípade kŕčových žíl.

Parná sauna

Pobytom v pare sa telo prehreje, zrýchli sa metabolizmus a organizmus sa očistí od škodlivých látok. Pomáha liečiť problémy s dýchacím ústrojenstvom a pri prvotných náznakoch nachladenia sa treba poriadne povyhrievať v saune. Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus patrične ochladiť - napr. ľadovou sprchou a dopriať mu krátky relax. Procedúru je možné viackrát (dva až trikrát) opakovať. V parnej saune je teplota iba niekoľko stupňov Celzia nad teplotou tela, ale vlhkosť je prakticky stopercentná. V takejto saune sa veľmi dobre prekrví podkožie, ale telo sa neprehreje. Predstavuje nižšiu záťaž organizmu, preto si ju po konzultácii so svojím lekárom môžu dovoliť i ľudia, ktorí nemôžu kvôli zdravotným problémom navštevovať klasickú saunu.


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka