Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

PROJEKT ŠKOLSKÁ LIGA V basketbale

PROJEKT ŠKOLSKÁ LIGA V basketbale vo svojom 2. ročníku

Projekt Školskej ligy v basketbale v Handlovskej doline SBA sa snaží výraznejšie skvalitniť prácu s deťmi, ktorá prináša výsledky v podobe zvyšovania úrovne telesnej a športovej pripravenosti mládeže a prinavrátenie športových súťaží do škôl.

Cieľom projektu je zapojenie čo najväčšieho počtu chlapcov a dievčat do školských súťaží v basketbale.V spolupráci so Školským basketbalovým klubom Handlová, Slovenskou Basketbalovou Asociáciou (SBA), mestom Handlová, sponzormi a ústretovosťou riaditeľov škôl s dostatočnou podporou a materiálnym i personálnym zázemím sa i v totmo roku podarilo zorganizovať 1. kolo tejto ligy. O tom, že projekt zaujal svedší úuž jeho 2. ročník.

 Výsledky 1. kola Školskej basketbalovej ligy 2009/2010

V dňoch 30.11. a 1.12. 2009 sa v telocvični ZŠ Mierové námestie odohralo 1. kolo Školskej ligy SBA roč. 2009/2001 pre chlapcov a dievčatá roč. nar. 1997 a mladších.

 

Výsledky

Chlapci : 1. ZŠ Mierové námestie „A“
2. ZŠ Školská
3. ZŠ Mierové námestie „B“
4. Gymnázium I.Bellu
5. ZŠ Morovnianska cesta

V zápase o 3. miesto po vyrovnanom priebehu nakoniec vyhrali piataci ZŠ MN nad Gymnáziom 16:14.
Vo finále porazili šiestaci ZŠ MN dobre hrajúce družstvo zo ZŠ Školskej
v pomere 28:4.

Dievčatá : 1. ZŠ Mierové námestie „A“
2. Gymnázium I.Bellu
3. ZŠ Skolská
4. ZŠ Mierové námestie „B“
5. ZŠ G.Drozda Chrenovec

V zápase o 3. miesto dievčatá zo ZŠ Školská vyhrali nad piatačkami ZŠ MN v pomere 8:2. Vo finále ZŠ MN A vyhralo nad Gymnáziom 16:4.

Víťazi 1. kola ŠL SBA postúpili na MO Nestlé basket CUP v Prievidzi, ktoré sa uskutoční v januári 2010. Sprievodným podujatím tohto Mikulášskeho turnaja bola súťaž v streľbe trestných hodov, ktorej sa zúčastnilo po 5 hráčov z každého družstva a ktorého organizátorom boli dievčatá z DaMP mesta Handlová. Súťaže sa zúčastnilo viac ako 100 detí.
2. kolo Školskej ligy sa uskutoční v marci 2010.

Jaroslav Daubner, ŠBK Handlová


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka