Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Popis projektu

 

" O ž i v m e   v z ť a h y   v   k o m u n i t e "


CIEĽ PROJEKTU: Obnova verejného priestranstva, ale aj zaangažovanie miestnych ľudí do plánovanej obnovy priestranstva ako aj do samotnej realizácie.Realizáciou projektu chceme vytvoriť oddychovo- relaxačnú zónu, ktorá by plnila niekoľko funkcií: stretávanie sa občanov priľahlých panelových domov za účelom utužovania vzťahov v komunite; oddychovo-relaxačná zóna; trávenie voľného času, aktivity detí z Materskej školy Morovnianska cesta, pohybové aktivity detí s cieľom rozvíjania športového ducha; neformálne stretnutia Detského a mládežníckeho parlamentu a pod. Obnovené priestranstvo bude bezpečné, otvorené a prístupné všetkým skupinám užívateľom. Možnou alternatívou vybudovania tejto zóny zo súčasného pohľadu by mohlo byť: osadenie oddychových lavičiek, krytých altánkov resp. prístreškov, detských preliezačiek, informačné tabule o rôznych aktivitách športového, spoločenského, kultúrneho charakteru, prípadne výsadba drevín alebo krovín.

 

Projekt bol podaný v rámci 7. ročníka Grantovo - asistenčného programu Priestory Nadácie EKOPOLIS, Banská Bystrica, ktorej finančným partnerom je ČSOB Finančná skupina.


Žiadateľom je neformálna skupina občanov s názvom „Akcia 27“ (dobrovoľníci a obyvatelia panelového domu na ul. MC 27) v spolupráci so samosprávou a DaMP-om.

 

 


Zoznam členov riadiaceho tímu neformálnej skupiny (dobrovoľníkov): Bc. Lukáš Lenhart (líder a koordinátor), Mgr. Darina Šafariková (technická asistencia a administratívna podpora za mesto Handlová), Mgr. Silvia Jobová (technická asistencia a administratívna podpora za mesto Handlová), Bc. Dominika Švecová (dobrovoľnícka realizačná podpora za DaMP), Ing. arch. Patrik Juríček (architekt).

Oficiálni partneri projektu:

Mesto Handlová
Detský a mládežnícky parlament

Iní aktívni partneri: MŠ Morovnianska cesta 

Predmet realizácie: Verejné priestranstvo na sídlisku Morovnianska cesta, situované medzi dvoma činžovými domami č. 27 a č.13, vlastníkom daného priestranstva je Mesto Handlová.

 

 

Primátorom mesta Handlová, Ing. Rudolfom Podobom bol vydaný súhlas o bezplatnom využívaní spomínanej časti pozemku pre účely jeho zveľadenia. Ide o plochu, ktorá bola zničená počas prívalových dažďov dňa 15. augusta 2010. Táto je z jednej strany ohraničená svahom, z ostatných strán je voľne prístupná. Na danom verejnom priestranstve sa nachádza štrkové ihrisko, ktoré nie je ideálne z hľadiska jeho využitia, nakoľko jeho súčasťou nie sú žiadne prvky športového alebo iného charakteru. Miestnymi deťmi a mládežou je minimálne využívané, neposkytuje priestor na športové aktivity. V priebehu roka sa na danom priestranstve konajú cirkusové predstavenia alebo plocha štrkového ihriska slúži prevádzkovateľom kolotočov, čo miestni občania vnímajú negatívne, nakoľko títo prevádzkovatelia znehodnocujú a znečisťujú priestranstvo, rovnako tiež poškodzujú okolitú zeleň. Z uvedených dôvodov ako aj z dôvodu ideálnej polohy a rozlohy bolo predmetné verejné priestranstvo vopred vytipované miestnymi aktivisti a mestom Handlová za účelom jeho obnovy pre stretávanie sa miestnych občanov z najväčšieho sídliska v meste. Zároveň by sme radi iniciovali umiestnenie kamerového systému Mestskej polície v záujme ochrany skultivovaného verejného priestranstva po jeho dobudovaní.  Harmonogram projektu nájdete v súbore na stiahnutie nižšie.


 

Akcia 27 - Oživme vzťahy v komunite

Miesto realizácie - MC v Handlovej

Miesto realizácie - MC v Handlovej

Miesto realizácie - MC v Handlovej

Miesto realizácie - MC v Handlovej

Miesto realizácie - MC v Handlovej

Miesto realizácie - MC v Handlovej

Miesto realizácie - MC v Handlovej

Miesto realizácie - MC v Handlovej


 
 
Stretnutie riadiaceho tímu

Stretnutie riadiaceho tímu

Stretnutie riadiaceho tímu

Stretnutie riadiaceho tímu


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka