Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

PHSR- úvod

 Mikroregión Handlovskej doliny
 

sa v minulom roku úspešne uchádzal o finančný príspevok prostredníctvom grantovej výzvy Základná infraštruktúra, opatrenie 3.4. Renovácia a rozvoj obcí. Príspevok bude mikroregiónu poskytnutý prostredníctvom poskytovateľa pomoci MVaRR SR ako Riadiaceho orgánu pre OP ZI.

Celkové oprávnené náklady projektu predstavujú čiastku 475 000,- , z toho nenávratný finančný príspevok je 451 250,- Sk, tj. 95% z celkových oprávnených výdavkov na realizáciu projektu. Nenávratný finančný príspevok sa skladá z príspevku ERDF 356 250,- Sk tj. 75% z celkových oprávnených výdavkov a z príspevku zo štátneho rozpočtu vo výške 95 000,- Sk tj. 20% z celkových oprávnených výdavkov. Spolufinancovanie žiadateľa predstavuje 23 750,- Sk tj. 5% z celkových oprávnených výdavkov. Doba realizácie je do 12/2006, zúčtovanie a záverečná správa bude spracovaná do 1/2007.

Hlavným dodávateľom strategického dokumentu je SAŽP a subdodávateľom je M.B. Consulting z Banskej Bystrice. Tvorba PHSR bude prebiehať za participácie občanov jednotlivých obcí. V súčasnej dobe máme za sebou verejne stretnutia s občanmi, na ktorých bol predstavený projekt, donor projektu ako i výstupy projektu. Z občanov jednotlivých obcí sa vyprofilovala pracovná skupina, ktorá na spoločnom stretnutí naformulovala víziu mikroregiónu Handlovskej doliny.
 

Vízia
 

Predstavujeme si, že v Handlovskej doline o 30 rokov budú občania žiť bezpečne,  v zdravom životnom prostredí a v ekonomicky prosperujúcom mikroregióne. Budú tu fungovať dôstojné zdravotné a sociálne služby pre občanov, s dostupným bývaním pre všetkých, s dobrými podmienkami pre oddych pre občanov i návštevníkov. Urobíme všetko pre zachovanie nášho kultúrneho  dedičstva a pre dobrú starostlivosť o poľnohospodársky pôdny fond. Občania budú vzdelaní, bude fungovať medziobecná a medzisektorová spolupráca a komfortné dopravné spojenie medzi obcami i navonok.

Skupina sa taktiež dohola na tom, ako sa bude ďalej pracovať s víziou. Chceme poznať aj názor širšej  verejnosti. Využijeme na to podujatia organizované obcami. Ďalšou našou aktivitou je vytvorenie Občianskych máp jednotlivých obcí, ktoré budú umiestnené na ZŠ v obci Ráztočno, Chrenovec – Brusno a Malá Čausa, od 3.7.2006 budú umiestnené na jednotlivých obecných úradoch, aby mohli do nich občania vpisovať, kresliť, lepiť svoje podnety.
Logom celého strategického dokumentu sú tri motýle, ktoré symbolizujú voľnosť a vznášanie sa myšlienok- voľné prúdenie nových myšlienok.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou.

Zapísala: Erika Jonasová

 www.handlova.sk


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka