Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Memoriál Karola Matiaška IV. ročník 4.11.2017

Memoriál Karola Matiaška, IV.ročník, 4.11.2017, Handlová

PLAGAT_MEMORIAL_MATIASKO_04112017

Výsledková listina  "Memoriál Karola Matiaška" 4. ročník, 4.11.2017

Putovný pohár Karola Matiašku si v roku 2017 odnáša ZŠ s MŠ Ráztočno,so ziskom najvyššieho počtu bodov na turnaji (15).

I. Kategória: 1. a 2. ročník

I. miesto: ZŠ s MŠ Ráztočno

II. miesto: Špeciálna základná škola Handlová

III. miesto: Sárisáp

IV. miesto: ZŠ Školská

V. miesto: ZŠ Mierové námestie

VI. miesto: ZŠ Morovnianska cesta

Najlepší hráč – Csaba Máté (Sárisáp)

Najlepší strelec – Samuel Masark (ZŠ s MŠ Ráztočno)

Najlepší brankár – Tobias Chudý (ZŠ s MŠ Ráztočno)

II. Kategória: 3. a 4. ročník

I. miesto: ZŠ G. Drozda s MŠ Chrenovec- Brusno

II. miesto: ZŠ Školská

III. miesto: ZŠ Mierové námestie

IV. miesto: Sárisáp

V. miesto: ZŠ Morovnianska cesta

Najlepší hráč – Sebastián Mokrý  (ZŠ G. Drozda s MŠ Chrenovec- Brusno),

Najlepší strelec – Patrik Boška (ZŠ Školská),

Najlepší brankár – Samuel Šuník (ZŠ Mierové námestie).

Cenu získal aj najmladší hráč turnaja: 5 ročný Mark Parkányi (Sárisáp)

Špeciálna cena: Jediné dievča turnaja: Marion Dobrotková

O memoriáli 

„Memoriál Karola Matiaška" je podujatie, ktoré si kladie za cieľ pritiahnuť našich najmenších  a mládež k športu prostredníctvom vzorov a osobností, ktoré pôsobili na pôde mesta a významne prispeli svojimi športovými ale aj osobnostnými kvalitami k jeho rozvoju. "Memoriál Karola Matiaška" organizuje mesto Handlová v spolupráci s futbalovými nadšencami na území mesta a jeho okolia od roku 2014. Hráči súťažia o putovný pohár, ktorým bol ocenený Karol Matiaško v roku 2012, keď sa oslavovala storočnica existencie futbalu v Handlovej.

Propozície tohtoročného memoriálu, ktrorý sa bude konať v sobotu 4.11.2017 v športovej hale v Handlovej od 9.00 h s predpokladaným ukončením medzi 15.00 h 16.00 h nájdete po kliknutí sem. Spolu je do tohto ročníka prihlásených 81 nádejných malých futbalistov z handlovských základných škôl, družobného mesta Šárišáp a zo školy v Chrenovci - Brusne.

Karol Matiaško, handlovský futbalista storočia

Narodil sa 8.8.1925 v Handlovej a je najúspešnejším futbalistom v histórii handlovského futbalu. Celý život pracoval v Bani Handlová ako technik – telefonista. Za mužstvo seniorov začal hrávať ako 18 ročný v roku 1943. Vypracoval sa na vynikajúceho hráča a napriek lákavým ponukám z ligových klubov, zostal verný domácemu Baníku Handlová. Ako vojak pôsobil vo vojenskej jedenástke v Bratislave. Za zeleno-čierne klubová farby odohral počas svojej kariéry viac ako tisícku zápasov. Desať rokov bol kapitánov mužstva, ktoré dosiahlo významné úspechy. V roku 1952 zvíťazilo v celoštátnej revírnej súťaži. V tejto sezóne nastrieľal 72 gólov, čo je rekord v klubovej histórii. V ročníku 1967-68 ako asistent trénera Eduarda Holuba, priviedol mužstvo Baníka do II. celoštátnej ligy. Ako hráč reprezentoval kraj Nitra. Bol ocenený kryštálovým pohárom od klubu Baník Handlová za 20 ročnú hráčsku činnosť. V roku 625. výročia prvej písomnej zmienky o meste Handlová mu bola udelená medaila za reprezentáciu a rozvoj futbalu v Handlovej a v roku 2012 bol in memoriam vyhlásený Slovenským futbalovým zväzom za slovenského futbalistu storočia. Je nositeľom ceny fair play od regionálneho Slovenského olympijského výboru, držiteľom bronzovej medaily Slovenského futbalového zväzu. Futbalový svet, rodinu a priateľov navždy opustil Karol Matiaško vo veku 87 rokov 9. augusta 2012.

V jeho športových šľapajach pokračujú aj jeho dvaja synovia, ktorým bol príkladom pevnej vôle.

Peter Matiaško (1953) si vybral za svoj celoživotný šport lyžovanie. Športu sa nevzdal ani po úraze v bani (1979), kde prišiel o nohu. Ako zdravotne znevýhodnený sa zúčastnil 10 paralympiád, z toho 5 ako reprezentant Slovenska a 5 ako tréner. Je jedným z najznámejších slovenských priekopníkov športu zdravotne znevýhodnených. V súčasnosti pracuje ako reprezentačný tréner. Má za sebou trénovanie národného tímu Slovenska a Poľska, žije v Handlovej.

prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. (1952) hrával za Handlovú slovenské futbalové žiacke a dorastenecké súťaže, ale krátkodobo, do doby odchodu na štúdium, pôsobil aj medzi mužmi. Neskôr bol ligovým hráčom a funkcionárom KSF DOXX Žilina, kde sa dvakrát zúčastnil finálových súťaží o európsky Pohár víťazov pohárov. Na Žilinskej univerzite vyštudoval Kybernetiku a svoj pracovný život zasvätil výskumu a vzdelávaniu v oblasti Informatiky. Futbalu je však stále verný, ale v inej podobe. Je stále aktívnym seniorským hráčom a podporovateľom futbalu a futsalu v Žiline, kde žije.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka