Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Karpaty Art Gallery

KARPATY ART GALLERY HANDLOVÁ – MOJE MESTO
(OBČIANSKE ZDRUŽENIE)

LOGO Kartapy Art Gallery - Handlová moje mesto

Karpaty Art Gallery ukončila svoju činnosť v galerijných priestorch na Námestí baníkov

v roku 2017. Ďakujeme všetkým návštevníkom a podporovateľom.

Združenie je nezávislým, dobrovoľným občianskym združením, prezentujúcim  a podporujúcim činnosť záujemcov a milovníkov histórie mesta Handlová od jej prvopočiatkov prostredníctvom podpory štúdia, vzdelávania a poskytovania poradenských a konzultačných služieb.
Poslaním a cieľom združenia je zachovávať, obnovovať a uchovávať historické pamiatky a pamätihodnosti v Handlovej a v jej prímestských častiach Novej Lehote a Morovne, ako aj kultúrne hodnoty a tradície pôvodného obyvateľstva, banícku históriu a jej tradície, priamo naviazanú na prezentačnú a vydavateľskú činnosť. Združenie podporuje činnosť svojich členov aktívnym prístupom, podporou a prezentovaním ich samostatnej aj kolektívnej bádateľskej práce, ako aj organizovaním a sprostredkovaním dobrovoľníckej činnosti.

Vznik galérie sa datuje na 2.9.2012, kedy sa uskutočnila 1. vernisáž v novootvorených priestoroch na Námestí baníkov 2  ( budova bývalej Makyty Púchov na poschodí). Slávnostne premiérovou osobnosťou bol akad.mal. Vojtech Petrovics, ktorý v Handlovej pôsobil ako pedagóg výtvarnej výchovy na Zuš Handlová. Od tohto obdobia sa galéria odprezentovala veľmi zaujímavými  kultúrno-spoločenskými aktivitami , či už samotnou plejádou  výtvarných umelcov z ktorých vyberáme napríklad: 

akademický maliar Rudolf Cigánik, akademický maliar Alojz Petráš , akademická maliarka a scénografka Ema Jakubisová, ako i podpora a uvedenie neprofesionálnej umeleckej scény,  ktorej bol vytvorený samostatný priestor výstavnej činnosti na podujatí pod názvom  

Vatu-2013 ( Výstava amatérskych tvorcov umenia), ktorá by mala mať svoje každoročné pokračovanie v mesiaci august.

Okrem výtvarného umenia urobila galéria multižánrový priestor.
V galérií bolo totiž odprezentované hudobné umenie prostredníctvom koncertov napríklad gitaristu Reného Lacka, šansónový recitál R.I.E. Ferčákovej v spojení so živou maľbou akad.mal.Rudolfa Cigánika, ako i predstavenie mladej novej Kremnickej kapely Núdzový Východ pri príležitosti dňa Sv.Lucie. 

Taktiež dostáva priestor umenie slova, či už písaného, alebo hovoreného, formou ináugurácií knižných noviniek, hosťovaním spisovateľov rôzneho žánru, alebo tématických podujatí na podporu literatúry. Súčasťou galérie je depozit umeleckých diel, ktoré sú k dispozícií pre záujemcov o výtvarné umenia a investovanie doň, nakoľko sa hovorí : kúpa diela sa nestáva len predmetom obchodu, ale aj priamou formou investovania do krásy.

Naše aktivity organizujeme pre širokú verejnosť obyvateľstva a preto by sme chceli poukázať na skutočnosť, že naše podujatia sú väčšinou organizované s dobrovoľným vstupným a všetci návštevníci sú srdečne vítaní. Svojich priaznivcov informujeme prostredníctvom plagátov na území mesta, ako i na výklade galérie či televíznej propagácií a tiež na oficiálnej stránke Karpaty Art Gallery na sociálnej sieti Facebook, v regionálnej tlači, mestskom rozhlase.

Ručne zhotovené výrobky, ktoré vyrábame v našej chránenej dielni, je možné prezrieť a zakúpiť na www.handart-chd.sk


 

1. súkromná galéria

KARPATY ART GALLERY

Súkromná galéria v baníckom meste Handlová bola otvorená 2.9.2012 svojou prvou vernisážou výstavy Vojtecha Petrovicsa. Už podľa svojho názvu je zrejmé, že sa chce nielen prezentovať, ale aj spájať, tak ako pod svoje ochranné krídla vzalo pohorie Karpát strednú Európu. Nadšenci umenia z Handlovej otvorili unikátny svet, spájajúci zberateľstvo a investovanie. Kúpa diela sa nestáva len predmetom obchodu, ale aj priamou formou investovania do krásy, je investíciou do budúcnosti.

KARPATY ART GALLERY spája prítomnosť s minulosťou. Otvoril sa priestor, v ktorom sa stretnú umelci, priatelia, známi či neznámi, jednoducho ľudia, ktorí majú radi nielen výtvarné umenie, ale hrdo sa hlásia k svojim koreňom, k svojmu pôvodu. Vytvoril sa priestor určený profesionálnym výtvarníkom, amatérskym nadšencom, či začínajúcim tvorcom. Okrem výstavnej činnosti spojenej s predajom umeleckých diel, poskytuje verejnosti predaj darčekových predmetov umeleckého charakteru. Rekonštrukciou priestorov sa vytvoril priestor určený nielen pre výstavnú činnosť, prezentácie umelcova ich tvorby, ale aj pre usporiadanie výtvarných kurzov pre začínajúcich umelcov, kurzy kreslenia pre deti aj dospelých. V oddychových priestoroch galérie bude už čoskoro otvorená čitáreň, ktorá sa prihovorí s odbornou literatúrou, či časopismi s tematikou maliarstva a umeleckého cítenia.
Vytvorený priestor umožňuje usporiadať zaujímavé stretnutia, tematicky zamerané besedy so spisovateľmi a tvorcami diel písaného slova. Priestor budú mať aj umelci z oblasti hudobného umenia zameraného pre náročnejšieho poslucháča.

Vystavené diela v zrekonštruovaných priestoroch v Karpaty Art Gallery (budova bývalej Makyty na Nám. baníkov 2) sú verejnosti sprístupnené:

  • Pondelok – Piatok 9.00 h -17.00 h
  • Sobota 9.00 h -12.00 h
  • Nedeľa:  na tel. 0948 977 536

Vstupné na všetky vernisáže, výstavy, koncerty je dobrovoľné.


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka