Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Jazdecký klub NAVAHO

Jazdecký klub Navaho,

občianske združenie

 

V Navaho klube je vítaný každý fanúšik koní, záujemca o jazdenie alebo o členstvo v klube so zaujímavými výhodami člena.


Už dlhšiu dobu sa v areáli dnešného Jazdeckého klubu Navaho stretávali milovníci koní, či už začiatočníci alebo pokročilí. Táto záľuba priviedla niekoľko ľudí k realizácii myšlienky založenia klubu, v ktorom by sa deti aj dospelí mohli učiť jazdiť na koni, naučiť sa správnej starostlivosti o tieto zvieratá a budovať si k nim pozitívny vzťah.


Jazdecký klub Navaho oficiálne vznikol zápisom na Ministerstve vnútra 25.9.2009 pod č. VVS/1-900/90-16434. Jeho členovia majú smelé ciele do budúcnosti. Vytvorenie pony klubu a nákup poníkov pre deti a taktiež vybudovanie jazdiarenského povrchu, ktorý by umožnil záujemcom trénovať aj počas blatistých jarných a jesenných dní.
Okrem hlavných činností plánujú členovia klubu rôzne podujatia, ktorých prioritou je poskytnúť šancu mladým jazdcom porovnať svoje jazdecké zručnosti a motivovať k zlepšeniu.

Na rok 2010 pripravujú Koniarske hry obce Ráztočno, I. Rodeo Show na Hornej Nitre a Hubertovu jazdu. Koniarske hry už tradične tvoria parkúrové preteky, novinkou však bude drezúra stupňa Z a súťaže zručnosti.
I.Rodeo Show na Hornej Nitre je po prvýkrát organizovaná akcia v tomto regióne, zahŕňajúca dobytkárske disciplíny doplnené rýchlostnými súťažami a programom pre divákov s večernou country zábavou.
Hubertova jazda sa už tradične ponesie v historickom duchu, oživením pre súťažiacich bude rozdelenie do dvoch kategórii podľa stupňa výcviku. Jedna skupina bude hľadať schovanú líšku, cieľom druhej bude dobehnúť jazdca s pripevneným líščím chvostom na rukáve a chvost mu strhnúť.
V roku 2010 sa taktiež uskutoční jazdecký tábor v dvoch turnusoch.
Odvážne ciele členov doplňujú plánované semináre s trénermi za účelom príležitosti zlepšovať sa pre pokročilejších jazdcov.
Viac informácii nájdete na domovskej stránke klubu www.jazdeckyklubnavaho.estranky.sk .
 


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka