Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

História zberu 2004 -2008

Zber a triedenie separovaných zložiek komunálneho odpadu

v regióne handlovská dolina 2004 -2007

História

  • V januári roku 2004 primátor mesta Handlová, starostovia obcí handlovskej doliny a konateľ spoločnosti HATER Handlová sa zúčastnili  pracovnej cesty do Starej Ľubovne. navštívili spoločnosť EKOS a.s., ktorá už v tom čase úspešne prevádzkovala systém triedenia komunálneho odpadu vo viac ako 40 obciach svojho regiónu. Táto spoločnosť bola ochotná sa o svoje skúsenosti podeliť a navyše pomôcť pri vytvorení trvalého systému separácie v našom mini regióne.
  • Pán ing. Greizinger a pani Štefanová sa ukázali ako ľudia pre vec zapálení a navyše dokázali v nás prekonať aj tie posledné neistoty a pochybnosti svojou odbornosťou a veľkým optimizmom. Bez zakrývania skutočností a maľovania veľkých plánov nám ich systém predstavili poukázali na možné riziká a hlavne odpovedali na naše otázky. Na papieri ale aj v skutočnosti u nich to vyzeralo veľmi jednoducho. A preto už cestou domov sme sa rozhodli : ideme do separácie ako región a spoločnosť HATER Handlová s.r.o. bude jeho tvorcom a prevádzkovateľom.
  • To čo nasledovalo potom s odstupom času môžeme charakterizovať, ako vysoké pracovné nasadenie medzi EKOS-om a HATER-om, prebiehali nevyhnutné analýzy, nekonečné tvorivé diskusie, rozbory, dokladovania. Všetko úsilie smerovalo k jedinému vytvoriť životaschopný a vhodný systém separácie pre náš región. To všetko malo byť zhmotnené v projekte ktorý si kládol za cieľ byť úspešným na RF v žiadosti o nenávratný príspevok.

 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka