Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Handlovská kapustnica 2017 a Beh Handlovská kapustnica

Plagát handllvská kapustnica 2017 a Beh Handlovská kapustnica

V Handlovej sa bude variť sedemnásť charitatívnych kapustníc

Tradícia varenia charitatívnej handlovskej kapustnice má už hlboké trinásťročné vianočné korene na podujatí Handlovská kapustnica. Námestie sa v Handlovej zaplní v sobotu 9. decembra 2017. Tento rok sa zíde spolu pätnásť malých komunít variacich voňavú a chutnú kapustnicu, ktorá zohreje pri varení, predaji, jedení aj rozdávaní výťažku z predaja. Všetci, ktorí si kúpia kapustnicu od Farnosti Handlová, prispejú na opravu Kostola sv. Kataríny v Handlovej. Výťažok zo všetkých ďalších chutných kapustníc poputuje pre rodín z handlovskej doliny, ktorých príjem je na hranici životného minima, čo je 11 rodín. Za výťažok z predaja kapustníc zamestnanci sociálneho oddelenia Mestského úradu v Handlovej nakúpia rodinám potraviny na tradičný vianočný stôl a osobne im ich doručia.

Cena jednej porcie kapustnice je 1,5 €. Varenie kapustníc sa začína od 7.00 h. Kapustnice sa budú vydávať od 11.15 h. Prísť na Námestie baníkov sa oplatí aj kvôli hudobnému programu od 10. 00 h do 13.00 h, tvorivým dielňam a hrám pre deti pod organizátorskou taktovkou TIK Handlová a sociálneho odd. MsÚ. Na charitatívne účely sa budú variť tieto kapustnice: Kapustnica HANDIMEX – BYT spol. s r.o., Kapustnica 2018 - Monika Galbavá, People kapustnica, Rallye kapustnica, Kapustnica Archeďáci, Kapustnica Piváreň u Sojku, Kapustnica Ženy treba ľúbiť, Kapustnica Poniklec, Starostovská kapustnica, Kapustnica ZŠ Mierové námestie, Kapustnica Seniorko, Národniarska kapustnica, Banícka kapustnica, Sociálna kapustnica, Farská kapustnica, Dampácka kapustnica a Maďarská kapustnica rodiny Ovčiarikových. Návštevou podujatia  Handlovská kapustnica 2017 môžete podporiť výrobcov ručných prác, ktorých sa nahlásilo v tomto roku sedem. Podujatie bude venované po štvrtýkrát spomienke na bývalého starostu obce Lipník Ľudovíta Vojtku a tento rok aj na starostu obce Veľká Čausa Dušana Ďurdinu. Podujatie organizujú mesto Handlová, Združenie obcí handlovskej doliny a Dom kultúry mesta Handlová. Pokiaľ bude počasie priať, deti majú priamo na Námestí baníkov pripravenú kopu snehu na šmýkanie.

Beh – Handlovská kapustnica bude plná darčekov

Beh – Handlovská kapustnica sa koná sa po druhýkrát v sobotu 9. decembra 2017. Počet registrovaných účastníkov stúpa každým dňom a je ich už viac ako 180. Organizátori ŠK ACHILLES Handlová o.z. a mesto Handlová majú pre športovcov za ich bežecké výkony pripravené originálne účastnícke medaile, kapustnicu, darčeky od partnerov podujatia a pekné strávenú sobotu. Prezentácia súťažiacich je od 9.30 h. Tento ročník odštartuje primátor mesta Rudolf Podoba a bude sa konať za účasti Milana Linkeša, legendy handlovského basketbalu a v súčasnosti nadšenca behu. Dĺžka tratí je 2,10 km, 4,2 km, 8,5 km, beží sa po mestských komunikáciách a v kategórii 2,10 km - deti od 0 do 15 rokov si môžu zabehnúť aj maminy s bábätkom v kočíku. Štartovné je pre účastníkov do 19 rokov zdarma.  

Pozývame na 2. ročník Beh – Handlovská kapustnica

V sobotu 9. decembra 2017 sa handlovské námestie zaplní bežcami. Ku koncu novembra bolo registrovaných viac ako sto bežcov. Zoberte deti a príďte si zabehať aj vy! Prezentácia: 9.30 h, Štart: 11.00 h, Dĺžka trate: 2,10 km, 4,2 km, 8,5 km. Povrch: miestne komunikácie. Kategórie: 

  • 2,10 km - deti od 0 do 15 rokov (aj pre maminy s bábätkom v kočíku)
  • 4,2 km - hobby (bez kategórii)
  • 8,5 km  - juniori do 19 r. do 39 r. M/Ž, do 49 r. M/Ž, nad 49 r. M

Organizátor: ŠK ACHILLES Handlová o.z., Mesto Handlová

Informácie: Miroslav Bilčík tel.: 0907 263 467, Ľubomír Blaho tel.: 0905 426 592
e-mail: achilleshandlova@gmail.com Štartovné: 7 €, účastníci do 19 r. 0 €.

Online registrácia: www.casomierapt.sk. Propozície si pozrite po kliknutí sem.


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka