Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Dlhodobý medzinárodný rating Handlovej na úrovni Aa3-

Dlhodobý medzinárodný rating Handlovej na úrovni Aa3-

Mesto Handlová získalo ako trináste slovenské mesto v poradí ratingové hodnotenie
od CRA Rating Agency.
CRA, ktorá je afiliáciou medzinárodnej agentúry Moodys Investors Service, udelila Handlovej dlhodobý medzinárodný rating na úrovni Ba+ a dlhodobý lokálny rating na úrovni sk Aa3-. Uvedené hodnotenie podľa riaditeľa CRA pre SR Ľubomíra Dubeckého
radí mesto medzi veľmi kvalitné subjekty s vysokou schopnosťou splácať svoje dlhodobé záväzky v slovenských korunách včas a v plnej miere.

CRA ďalej udelila Handlovej aj krátkodobý lokálny rating na úrovni skP-1, čo je najvyššie možné hodnotenie schopnosti splatiť svoje krátkodobé záväzky včas a v plnej miere. Výhľad ratingu mesta Handlová je stabilný.
Výsledný rating podľa Dubeckého zaraďuje mesto medzi bonitné subjekty na slovenskom komunálnom trhu.
Ako dodal, rozhodnutie udeliť Handlovej uvedené hodnotenie sa opiera hlavne o stabilné rozpočtové hospodárenie, pričom pozitívny vplyv mala aj nízka miera zadlženia a zabezpečenie dlhovej služby.

Celkové zadlženie mesta totižto ku koncu prvého polroku 2003 dosiahlo úroveň 8,2 mil. Sk. Pozitívny vplyv malo aj silné hospodárske zázemie mikroregiónu, aj keď v dlhodobom horizonte sa v tejto oblasti podľa CRA črtajú isté riziká. Predpokladáme však, že hospodárenie mesta Handlová zostane aj po realizácii miernych korekcií v budúcnosti na veľmi dobrej úrovni, uviedol hlavný analytik CRA Miroslav Kňažko.

Primátor mesta Handlová Peter Hromádka uviedol, že sa rozhodli požiadať o udelenie ratingu najmä kvôli tomu, že v budúcich rokoch plánujú využiť možnosti čerpania finančných prostriedkov z eurofondov, ale aj bánk. Plánujeme osloviť možných investorov a voči všetkým našim partnerom chceme vystupovať dôveryhodne a seriózne, pričom práve rating hovorí o vyhliadkach nášho hospodárenia v horizonte niekoľkých rokov, dodal. Príjemným prekvapením bolo podľa primátora mesta Ing. Hromádku dosiahnuté najvyššie možné hodnotenie v krátkodobom lokálnom ratingu. V oblasti dlhodobého lokálneho ratingu Handlovej, kde podľa CRA sú mierne riziká, verí primátor mesta v zlepšenie situácie. Verím, že v priebehu niekoľkých rokov sa situácia zlepší a do Handlovej sa podarí dotiahnuť investorov a vytvoriť nové pracovné príležitosti, dodal primátor mesta Ing. Peter Hromádka.

 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka