Prechod na navigáciu Hlavné menu
mesto Handlová
> Diskusia > Archív diskusia Handlová 2010 - 2012

Archív diskusia Handlová 2010 - 2012

Diskusia

na tému rozvoja Handlovej

Nepridávajte príspevky do archívu diskusie

nebude zobrazený.

Vážení diskutujúci, od mája 2012 je spustená obnovená diskusia, nakoľko z dôvodu veľkého počtu pridaných príspevkov (viac ako 4500) v diskusii nižšie, bola podľa technického prevádzkovateľa vyčerpana pamäťová kapacita diskusie a z toho dôvodu nebolo možné pridávať príspevky zo strany administrácie.

Týmto chceme požiadať všetkých diskutujúcich, ktorí pridali svoj príspevok

v termíne od 20.4.2012 do 4.5.2012 o jeho opätovné pridanie do

Diskusie 2012.
Ďakujeme.

 Oznam zverejnený 4.5.2012

 

 

 


 

Pridať príspevok na tému rozvoja Handlovej

pridané 4.5.2012 09:08:27

odokrytá šachta

Dobrý deň, chcela by som upozorniť správu mesta na odkrytú šachtu, nachádzajúcu sa pri mostíku vedúceho z ul Ľ.Štúra (od Detského domova ku činžiakom ) na ulicu Duklianská .Je to vedľa mostíka pre chodcou ,hrávajú sa tam často deti keďže vedľa je baskedbalové ihrisko.Ak by ste chceli upresniť pozíciu,rada vám pomôžem.

staroatlivá matka


 

Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie, zabezpečíme nápravu.
Anna Kmeťová, odd. masmediálnej komunikácie mesta

pridané 24.4.2012 12:46:02

Ticho?

Vážený MsÚ,
Chcem sa spýtať: prosím Vás aký je to zákon vďaka ktorému je na skoro všetkých terasách pri pohostinstvách konečne ticho a človek si tam i počas dňa môže v kľude posedieť, vypiť kávu a porozprávať sa, bez toho aby mu za ušami sústavne vrzúkalo nejakú otravné rádio (tobôž ešte keď to v ňom škrčí) alebo magnetofón? Ak takýto predpis je,prečo neplatí aj vonku pri pohostinstve V Národnom dome na Železničiarskej ulici ? Vrčí tam to rádio skoro každý boží deň aj keď vonku nikto nesedí a počuť to do ďaleka. prosím Vás bude aj tam konečne ticho?
Majú zaplatené poplatky za sprostredkovanie verejného prenosu podľa §5 autorského zákona a majú vôbec oprávnenie púšťať to hrať aj vonku?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Občan.


 

Žiadny predpis týkajúci sa používania resp. nepoužívania reprodukovanej hudby počas dňa v pohostinských zariadeniach a k nim prislúchajúcim terasám nie je schválený.
Na základe ustanovenia §§ 18 a 40 – 49 autorského zákona, ako aj v zmysle § 5 zákona o verejných kultúrnych podujatiach je každý používateľ hudobných diel povinný získať od SOZA (Slovenský ochranný zväz autorský) licenciu na používanie hudobných diel na základe licenčnej zmluvy uzatvorenej so SOZA ešte pred začatím používania hudobných diel. V tejto zmluve sú dohodnuté podmienky – spôsob, rozsah, čas a autorská odmena, ktorú je používateľ hudobných diel povinný zaplatiť SOZA. Kontrola dodržiavania ustanovení autorského zákona a tým aj úhrad autorskej odmeny je v právomoci SOZA a nie miest a obcí.
Odd. majetku mesta, miestnych daní a podnikateľskej činnosti pri MsÚ

pridané 23.4.2012 20:46:16

Znepokojenie

Myslím, že sa zhodneme v názore, že Majerníkova cesta je chodníkom pre peších a nie komunikáciou vhodnou pre cestné vozidá. Na to nemá vhodný sklon a najmä navyhovuje šírkovo. V minulosti boli oba konce cesty osadené dopravnými značkami "Zákaz vjazdu" a v mieste zaústenia na Športovú ulicu bola dokonca mechanická zábrana v podobe kovového stĺpika. Stĺpik rovnako ako aj dopravné značky odniesol čas a Majerníkova cesta ďalej ticho slúžila pre peších. Na moje prekvapenie však v poslednej dobe pozorujem, ako si niektorí drzí vodiči skracujú touto uličkou cestu a ohrozujú tak chodcov. Apelujem preto na príslušný odbor mesta, aby situáciu vyhodnotil a podľa svojich kompetencií adekvátne riešil. Nečakajme kým sa tento neduh rozšíri či nebodaj sa tu prihodí niečo horšie...

Kamil K.


 
pridané 23.4.2012 08:56:38

Jamy na ceste-tankodrom Kunešovská,

V našom meste su ich stovky - jedna napríklad je a to dost hlboka tak na pol kolesa naprostred cesty oproti krčme u Sojku -to sa fakt nenajde za furik betonu a nedokažete to cez VPP zariadiť-to už si každy bude musieť pred domom nielen zametať a odhrabavať sneh ale aj opravovať cestu??? budu vobec na to niekedy aj peniaze??? Kunešovsku cestu tiež ste mohli prostredníctvom VPP-pracovníkov a jednej mobilnej dodavky s miešačkou a štrkom dať počas leta postupnedo poriadku a nie len tak vyčkávať !!!! Alebo aj na to treba ŠPECIALNY PROJEKT??? Čo bude s Duklianskou ulicou všetci maju hotove prípojky - a cestu kto po nich opraví ?Na Psrtruharskej ulici cez potok nad Mlad-ou chyba časť zabradlia-už sa o tom pisalo a dodnes nič...PREČO??? Na Hurbanovej ulici sa prepadava a deformuje časť asfaltoveho koberca-osobne auta tam si derú podvozky...Boli ste to aspon pozrieť??? kedy sa začne s odstranovaním tychto nedostatkou -kto to ma na starosti???

Občan


 

Dobrý deň, oprava výtlkov v meste je naplánovaná na mesiac máj 2012. Opravy sa budú vykonávať v takom rozsahu, ako umožnia finančné možnosti mesta.
Ďakujeme za porozumenie.
S pozdravom
ref. dopravy MsÚ

pridané 23.4.2012 08:23:39

Chybajuce dopravne značenia

Dodržiavanie postupu pri osadzani znaciek nie je postupovanev našom meste podla rovnakeho metra
.Zrazu treba drahe projekty atd. Tak ich spravte!!! a značky osadte !!!! Zaujimalo by ma pod koho priamo spadate a kto je vaš kontrolny organ? nakolko v Handlovej by malo dopravne znacenie prejst reviziou.Niekde sa nachadzaju zastarale značenia ktore,nie su aktualne alebo hrdzave!!! a ked vas nikto upozorní na volake nove aktualne značenie tak nie su peniaze treba projekt atd
Atu je len jeden priklad Važeny občalia -
Na moste cez potok na Šturovej ulici jeden pekny piatok na jesen prišli neoznačeny pracovníci v počte traja a odpílili zabradlie na moste a ho odviezli !!!!Celu sobotu a nedelu aj v nočnych hodinach bol most bez zabradlia len s označenim zakaz vjazdu nič viac -CHvala bohu sa tam nič nestalo V pondelok začali tam montovať zabradlie odmontovane pri Pošte ktore oddelovalo chodník od hl.cesty-a TOTO zabradlie teraz plni funkciu mostoveho zabradlia!!?KTO SA POD TO PODPISALLL???Kde je na to projekt ,vyjadrenie statika posudok !!!! ATEST-certifikat ATĎ...A nove zabradlie je uchytene len na Natlkacich HMOŽDINKACH !!! To kde sa takto robí-asi len v Handlovej!!! Toto bude vela ludí zaujímať...
Tymto osadením noveho nevyhovujuceho zabradlia sa zužila jazdna draha pre vozidla v oboch smeroch-A je to neoznačene značkami o zuže ní vozovky a NEVYZNAčENE pravo prednosti v jazde a NOSNOSTI mostoveho telesa.A zakaz vjazdu nakladnych vozidliel je len na nevyhovujucich hrdzavych značkach... A dalšia značka za mostom hneď pred križovatkou(daj prednosť v jazde/ je len tak volne postavena-vlastne podoprena a by nespadla...Tak že hor sa do roboty pan referent dopravy!!! a dajte to RYCHLO do poriadku.

Občan


 

Referát dopravy je súčasťou Oddelenia výstavby, ÚP a ochr. život. prostredia, priamy nadriadený vedúci odd. Kontakty nájdete aj na tejto stránke.

Zábradlie určite nie je nevyhovujúce, v rámci našich možností a z dôvodu snahy ušetriť finančné prostriedky sme využili zábradlie spred budovy pošty. Nie som si vedomý, že by nejaká norma hovorila akým spôsobom má byť zábradlie ukotvené a zábradlie v súčasnom stave určite lepšie plní ochrannú funkciu ako to predchádzajúce poškodené. Použité šróby vôbec nie sú „natĺkacie“ ako uvádzate, ale sú riadne ukotvené v betónovom lôžku pomocou príklepovej vŕtačky. Tak isto nie je pravda, že by zábradlie zúžilo prejazdnosť mostného objektu, pretože tá je presne taká istá ako bola aj predtým. Na druhej strane súhlasím, že dopravné značky nie sú v celkom vyhovujúcom stave, ich výmena je však samozrejme otázka peňazí.
ref. dopravy MsÚ

pridané 22.4.2012 09:15:41

Park (kultúry a oddychu pre bezdomovcov)

V nedeľu sme sa boli s rodinou doobeda prejsť po meste a keď sme prechádzali cez park v meste boli sme, ako vždy keď tade prechádzame, zhnusený. Okolo lavičiek pohádzané prázdne fľaše z lacného vína, ohorky z cigariet okolo lavičiek, medzi kríkmi neďaleko fontány prestreté staré hnusné koberce. Zrejme tam slúžia na oddych pre bezdomovcov, ktorý tam celé dni vysedávajú a chľastajú. X krát tade prechádzam cez týždeň a páni bezdomovci vysedávali, popíjali, fajčili, ale nikdy v živote som tade nevidela prejsť mestských policajtov a vyhodiť ich odtiaľ pokiaľ pijú alebo vylihujú na lavičkách či pod kríkmi. O vykonávaní potreby ani nehovorím. Už viacerí mi vraveli, že by si v živote nešli sadnúť na lavičky do parku. Načo potom máme mestskú políciu??Nech robí poriadky v meste!!! Páni opilci narobia bordelu a potom to niekto po nich musí upratovať.

handlovčanka


 
Reakcia na príspevokpridané 29.4.2012 22:36:03

Bezdomovci a prebývajúci v Dorke

Ja by som sa chcel spýtať, načo máme sociálne oddelenie,ktoré nepracuje s bezdomovcami,keby pracovalo,tak by nebol stav taký aký je. Nechápen,ako môžu títo a podobní za ničrobenie poberať sociálne dávky

handlovčan


 

Dobrý deň, zamestnanci soc. odd,. MsÚ pracujú pravidle so všetkými sociálne odkázanými obyvateľmi mesta, poskytujú pomoc.
Osoby, ktoré popisujte, dlhodobo odmietajú akúkoľvek formu pomoci.

S pozdravom
Jana Paulínyová, hovorkyňa mesta

Reakcia na príspevokpridané 25.4.2012 06:18:29

Park mesta

Milá pani Handlovčanka. Myslíte si, že práca mestskej polície je neustále odpratávanie bezdomovcov z parku? By som vám to dopriala s takými ľuďmi robiť poriadok do nekonečna. Nemôžu tam byť neustále a obskakovať opitých bezdomovcov. Raz som zažila ako sa z jedným naťahovali a poviem na rovinu, by som sa otočila na mieste a nechala ho tam. A to, že tu v našom meste nie je nič také kde by si človek cez víkend oddýchol to už vieme dávno.

L. Handlovčanka


 
Reakcia na príspevokpridané 30.4.2012 12:10:45

Prosím

o odstránenie čiernej skládky, ktorú vytvorili VPPČ-kári, na niekoho podnet, keď čistili odvodový kanál. Rozhádzali zeminu na trávu, posypový materiál uložili vedľa cesty, odpílené konáre sú tam už od jesene, ľudia už pridávajú smeti... Železničiarska ulica. Je to veľmi "pekný" pohľad. Bude to možné odstrániť?

Jojo


 

Dobrý deň, o tejto skutočnosti je informovaný ref. životného prostredia, na ktorého pokyn bude posypový materiál odvezený.

S pozdravom
Jana Paulínyová, hovorkyňa mesta

pridané 21.4.2012 20:20:54

Handlovský chlieb...

Chcem sa spýtať kompetentých či už oddegustovali súčasný tzv. handlovský chlieb. Ja som mala tú česť si ho kúpiť a dovolím si napísať, že s našim pôvodným handlovským chlebom nemá nič spoločné. Nechápem, ako sme mohli dopustiť, že chutný chlieb, ktorý sa /mimochodom asi ako unikát piekol v našom mestečku / piecť prestal.
Je veľa osob, ktoeé sa bijú do pŕs a hľadajú tradície /aj v činnostiach, kde by ich nikto nehľadal /, tak nechápem prečo takúto tradície hodnú činnosť sme si nechali uniknúť. Viem, staré pece, mälo peňazí , ale práve na originalite, na skúsenostiach a na starých peciach sa dnes vypekajú najväčšie kulinárske poklady . A chutný chlieb je poklad najväčší. Naháňame záujem o naše mestečko, ale zaráža ma fakt, že niečo, čo nás preslávilo za hranice okresu, nám všetkým uniklo do nenávratna. Takže budeme kupovať prievidzský, štiavnický, chrenovský.......len bohužiaľ nie handlovský ch l i e b......

Gita


 
Reakcia na príspevokpridané 23.4.2012 21:36:14

Handlovsky chlieb

Musim suhlasit z pani ktora tu pise o handlovskom chlebe ktory bol vyborny a vsade po okoli nam ho ludia zavideli,Som velmi zvedavy kto sa niekto z mestskeho uradu vyjadri k teme Handlovska pekaren ked asi pred koncom roka sa uz hovorilo o jej zruseni a nikto nic preto nerobil.Kde je oblubene slovo pana priamatora Podobu, VERIM veril aj tomu ze handlova pride o vyborny chlieb ale aj prisla o ludi z mesta co tam mala aku taku pracu,Pan primator otom velmi dobre vedel co sa ma stat a NEVERIM ze preto nieco spravil.Snad aspon pani hovorkina da aku taku odpoved na nase otazky.

obcan z MC


 
pridané 21.4.2012 08:25:27

Deň Zeme??

V piatok sa na namesti konala nejaka akcia ku Dnu Zeme. Ked som tade prechadzal podvecer myslel som si ze tam mali akciu nejaky "odporcovia zeme". To nevedia organizatori po sebe aspom pozbierat papiere zo zeme co ostali po namesti???Nemam slov...

tiez obcan


 

Dobrý de neurčili ste presne termín,kedy ste spozorovali neporiadok. Co sa tyka poriadku, deti, ktoré sa podieľali na organizovaní podujatia upratovali a zbierali papieriky spolu s pedagógmi. Veríme, že tí, ktorí sa podujatia zúčastnili, sa cítili na Dni Zeme príjemne.
S pozdravom
Jana Paulínyová, hovorkyňa mesta

pridané 21.4.2012 08:20:57

vyhodené peniaze

Prajem príjemný deň. Každodenne chodím po ulici 29 augusta do práce. Nedá mi nevšimnúť si ako vyzerá tá o(t)krasná výsadba popri ceste. Mesto na to doslova vyhodilo kopec peňazí a vyzerá to katastrofálne. Fólia ktorá je pod tou nasypanou kôrou ktorá tam ešte ostala je celá potrhaná, keď zafúka vietor stred cesty vyzerá ako keby tam bolo smetisko. A to pokiaľ sa nemýlim ešte mesto pýtalo peniaze od občanov. Pozrite ako to vyzerá napríklad pri večierke pri vežičke. Otrasné, škaredé, hnusné. Nebolo by lepšie vysadiť tam travnik? Vďaka za odpoveď

Peter


 

Dobrý deň, teší nás, že sa zaujímate o vzhľad zelene na tejto komunikácii.
Jeho úprava bola vykonaná práve z dôvodu jej predchádzajúceho nevyhovujúceho stavu a na základe dendrologickej štúdie.

Po skončení zimnej "sezóny" bola vykonaná obhliadka a v súčasnej dobe prebieha rekoštrukcia pôvodnej výsadby v strede, bočné pásy búdú nanovo upevnené s dosypaním kôry.
ref. životného prostredia MsÚ

pridané 21.4.2012 07:23:01

dokedy?

Este minuly rok niekedy na jar alebo v lete sa nieco realizovalo oproti predajni Orange, a este doteraz!!!!! je na chodniku jama!!! a nie je tam ulozena dlazba. Chodnik nie je vobec dany do povodneho stavu. Kolko rokov to este potrva?????? Vdaka za odpoved

obcan


 
Položky 1-10 z 1760

webygroup

dnes je: 1.11.2014

meniny má: Denisa, Denis

Banícke soireé - príďte do banského múzea 7. novembra o 15.00 hod.

a o 16.30 do Domu kultúry na Štiavnického Náca a ďalších účinkujúcich

Od 24. 11. 2014 prideľujeme miesta na Katarínsky jarmok

Vybavuje: Jaššová 046/519 25 53

Informácia o rozhodnutí zo zisťovacieho konania - Handlová - stabilizačné opatrenia na toku Handlovky

Handlová – stabilizačné opatrenia na toku Handlovka

Verejná vyhláška

Rozhodnutie - vydanie súhlasu ku zmeny stavby pred dokončením : Čerpacia stanica pohonných hmôt Handlová, Prievidzská - výdaj LPG a oznámenie o začatí kolaudačného konania a pozvanie k miestnemu šetreniu : „ Čerpacia stanica pohonných hmôt Handlová- Prievidzská, výdaj LPG.

Európsky týždeň programovania

Workshop o programovaní absolvovala Stredná odborná škola Handlová

Verejná vyhláška

Návrh na vydanie rozhodnutia o umiestnení líniovej stavby : " Opatrenia na prítokoch Handlovky – Račí potok ", a Návrh na vydanie rozhodnutia o umiestnení líniovej stavby : " Handlová – stabilizačné opatrenia na toku Handlovka ",

O Z N Á M E N I E

Návrh Doplnku č. 1 k VZN č. 3/2012 o poplatku, ktorý bude predmetom rokovania MsZ mesta Handlová dňa 20. 11. 2014

Handlová - vodozádržné opatrenia v intraviláne mesta Handlová - informácia o zámere

Zámer navrhovanej činnosti - Handlová - vodozádržné opatrenia v intraviláne mesta Handlová

Občania, ojazdené pneumatiky z osobných aut

odovzdajte do areálu skládky

Nočný výstup na Bralovu skalu

8. 11. 2014 s CVČ Handlová a TJ Plameň

Detí a žiaci ZŠ prineste výtvarnú prácu

na tému Námestie baníkov do 5. novembra 2014

Voľby do orgánov samosprávy obcí

sa uskutočnia 15. novembra 2014. Kandidáti na post poslancov, starostu a primátora majú termín do 21. septembra 2014.

Štatistické zisťovanie v domácnostiach

od 1. júla do 31. decembra 2014

Verejná vyhláška

Vydanie stavebného povolenia na zmenu stavby „ Stavebné úpravy a zateplenie bytového domu ul. Okružná 11, 972 51 Handlová

Mesto Handlová pre rok 2014 stanovuje termíny predajných akcií

príležitostných trhov v prenajatých priestoroch. Termíny na rok 2014

Skúšanie sirény v meste Handlová 2014

Harmonogram


English version

37873374

Úvodná stránka