Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Deň otvorených dverí v samospráve mesta - EKOTOPFILM 2017

Deň otvorených dverí 2017 so zelenými témami pod názvom 972 Handlová. Nenechajte si ujsť Ekotopfilm- Envirofilm, diskusiu aj súťaž

plagát DOD 2017Predchádzajúce ročníky Dňa otvorených dverí (DOD)v samospráve Handlovej boli zamerané na stretnutie sa deťmi, ktoré navštívili  MsÚ, DK, knižnicu a pod. Je veľmi potešujúce, že dni otvorených dverí si našli v predchádzajúcich 12. ročníkoch svojich priaznivcov a zúčastnili sa ho tisícky detí. V priemere bolo na DOD vždy viac ako 700 detí, čo je spolu za všetky ročníky  takmer 8500 návštevníkov. Zo strany pedagógov a organizátorov boli DOD hodnotené pozitívne.

Tohtoročný,13. ročníka DOD v samospráve mesta mení celkový program. 
Skôr je orientovaný na zážitkové uvedomenie si toho, čo všetko vykonáva samospráva a kladie si za cieľ prilákať k informáciám o meste aj širšiu verejnosť. Mesto sa zameriava na prezentáciu svojich "zelených projektov" a stalo sa partnerom Ekotopfilmu -Envirofilmu".Plagát EkotopfilmCelý program Ekotopfilmu - Envirofilmu nájdete v tlačovej správe z 3.11.2017 po klinutí sem

V meste sa realizuje viacero projektov zameraných na lepšie a krajšie životné prostredie. Základná škola Mierové námestie získala v tomto roku certifikát Zelená škola, Základná škola Školská je Zdravá škola, Základná škola Morovnianska cesta je orientovaná na budovanie zdravých komunít. Každá materská škola má v svojom programe veľa „zelených“ projektov. V meste sa tento rok spúšťa pilotný projekt zvozu komunálneho a separovaného odpadu – vertikálny zber odpadu a v nastávajúcom období sa budú osadzovať ekologické toalety stanice pre psíkov.

PS: 972 Handlová je názov tohto ročného dňa otvorených dverí.  Odzrkadľuje skutočnosť, že mesto má kvalitné životné prostredie a ponuku pre cestovný ruch. Niekoľko súvislostí: 972 je najvyšší kopec v Handlovej Veľký Grič, ktorý má nadmorskú výšku 972 a je z neho vidieť handlovskú kotlinu, PSČ mesta Handlová je 972 51, Handlová má v okolí tu 9 kopcov, ktoré je dobré navštíviť, má  7násťtisíc obyvateľov a má 2 mestské časti, na ktoré nechce zabúdať.

Deň otvorených dverí v samospráve mesta 2017 "972 Handlová", utorok 14.11.2017, 9.00 h - 20.30 h

Program

 • 8.00 h - 15.00 h  Plávanie zadarmo v handlovskej plavárni
 • 8.00 h - 12.00 h  Automotoklub Baník Handlová a dopravné ihrisko na Námestí baníkov
 • 8.30 h - 12.30 h  EKOTOPFILM pre všetkých žiakov – DK Handlová
 • 9.00 h - 10.00 h  Slávnostné otvorenie DOD 2017 – Veľká zasadacia miestnosť MsÚ za účasti primátora mesta, poslancov MsZ a žiakov ZŠ. Verejnosť vítaná. Úvodná diskusia s poslancami MsZ. V kultúrnom programe sa predstaví Základná umelecká škola v Handlovej.
 • 10.00 h  - 12.00 h Obrady pre najmenších – obradná miestnosť MsÚ
 • 10.00 h a 11.00 h  Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) – Som zdravý, prednášky venované prevencii pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS. Prednášky pre žiakov stredných škôl, resp. žiakov 2. stupňa  ZŠ. Veľká zasadacia miestnosť MsÚ
 • 10.00 h - 12.00 h RÚVZ pre verejnosť. Meranie tlaku krvi a cholesterolu. Malá zasadacia miestnosť MsÚ
 • 13.30 h Paletárium 2017 - Druhá kultúra, Karpaty Art Gallery Handlová. Druhé pokračovanie prednášky a workshopu nezávislej výtvarnej scény v období rokov 1945 - 1989 s akad. arch. Rastislavom Nemcom.  Pre seniorov a zdravotne postihnutých Vstup voľný
 • 14.00 h Zdravá spoločnosť alebo prednášky v rámci projektu Posolstvo na témy extrézmizmus, kritické myslenie. Prednáška určená pedagógom v Dome kultúry mesta Handlová
 • 18.00 h  Ekotopfilm – Envirofilm s verejnou diskusiou 
 • Hodinová ZAUJÍMAVÁ DISKUSIA s názvom - Z 12% na 50% - OD TRIEDENIA K RECYKLOVANIU. Diskutovať budú Blažej Litva zo spoločnosti HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o. a Peter Krasnec z Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve. Návštevníci sa môžu dozvedieť ako vieme na Slovensku toto číslo spoločnými silami zvýšiť a ako je na tom mesto Handlová, čo sa separácie týka, oproti zvyšku Slovenska.
 • 20.30 h – Ganga: svätá (zne)svätená rieka  - záverečný film Ekotopfilmu -Envirofilmu v Handlovej. Vstup na všetky filmy zdarma!
 • Počas dňa navštívte a pozrite si na Námestí baníkov

Na Námestí baníkov v centre mesta sa môže verejnosť odfotiť pri veľkoplošných banneroch – Handlovská príroda v centre mesta a zapojiť sa do súťaže o pekné ceny. Príďte si pozrieť ukážku techniky, ktorá zabezpečuje služby pre obyvateľov z dielne Mestského bytového podniku s.r.o.a spoločnosti HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o., ktorá výrazne prispela aj k organizácii  Ekotopfilmu -Envirofilmu v meste.

 • Pre handlovských školákov sú dvere otvorené aj v ďalších mestských organizáciách

V rámci DOD „972Handlová“ Mestská polícia Handlová predvedie ukážky kamerového systému deťom ZŠ a MŠ v meste, Centrum voľného času  v Dome kultúry mesta Handlová pripravuje rôzne tvorivé dielne, Asterion, n.o. predvedie služby fotoateliéru, Mestská knižnica Handlová ponúka zápis do knižnice zdarma a množstvo súťaží pre deti. Pre verejnosť Mestská knižnica Handlová pripravila panelovú výstavu o „naj“ miestach v Handlovej. V dome kultúry mesta Handlová si môžete pozrieť prezentácie Slovenského banského múzea, SENIOR CENTRA HANDLOVÁ, n.o., a handlovských škôl.

logo 972HandlovcvakZapojte sa do fotosúťaže „ 972Handlovacvak“

"Zaveste" fotografiu z Dňa otvorených dverí v samospráve do komentára pod post na www.facebook.com/MestoHandlova  „972Handlovacvak“ od 14.11.2017 do 23.11.2017 do 12.00 h.  Pridajte fotografiu, najlepšie „svojku“ čo najskôr a zbierajte „páčiky“ svojej fotke. Cena pre víťaznú fotografiu s najviac páčikmi: 1. cena Monografia mesta Handlová, rok vydania 2017, 2. cena Veľkoplošná tlač fotografie podľa vlastného výberu v Asterion, n.o., 3. cena Tričko mesta Handlová. Mesto Handlová si vyhradzuje právo vymazať fotografie, ktoré nesúvisia s témou Dňa otvorených dverí a nie sú v súlade s platnými právnymi predpismi. 

Spracovala: Mgr. Jana Paulínyová, handlova@handlova.sk, Tel.: 0908 342 616, www.handlova.sk, www.facebook.com/MestoHandlova 7.11.2017. Prípadná zmena programu je aktualizovaná na tejto stránke.


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka